Ako vybrať správny botník ?

V prípade že ste náruživý  shopaholik a topánky sú jedným z fashion kúskov ktoré nakupujete najradšej, náš článok Vás určite zaujme.  Rovnako ako oblečenie, i topánky si zaslúžia špeciálne miesto pre uloženie. Ak teda Vaša predsieň ešte nedisponuje botníkom, je najvyšší čas si ho zaobstarať.

 

Aké typy botníkov poznáme?

Botníky majú rôzne typy  rozloženia úložného priestoru, výšky, šírky a dizajnu. Preto je pred ich kúpou dôležité  skontrolovať svoju zbierku a uistiť sa, že vybraný botník plne zodpovedá požiadavkám pre uloženie topánok.  Pokiaľ by ste si zvolili botník, ktorý nezodpovedá parametrom obuvi ktorú vlastníte, mohlo by sa stať že topánky sa do botníka nevojdú, bude preplnený a bude tak znehodnocovať vašu obuv.

 

 

výklopný_botník 

Výklopné botníky
Výklopné botníky
sú skvelou voľbou hlavne pre majiteľov menších predsiení. Môžete si vybrať z nízkych ale i vysokých verzií.  Keďže systém otvárania je na spôsob vyklápania, disponujú menšou hĺbkou čo šetrí priestor. Ich nevýhodou je však  to, že vysoká obuv ako sú čižmy alebo objemná zimná obuv sa v nich skladovať nedá.

 

policovy_botnik

Policové botníky
Policové botníky
ocenia najmä majitelia veľkého množstva obuvi či domácnosti s viacerými členmi. Policové botníky majú tú výhodu, že uskladnia akýkoľvek typ obuvi bez ohľadu na jej výšku. Policové botníky si môžte vybrať v rôznych výškach, čo je veľmi praktické z hľadiska dizajnu i využiteľnosti. Vysoké policové botníky môžu disponovať i zrkadlom a tak celú miestnosť dokážu presvetliť.

 

lavicove_botníky

Lavicové botníky
Botníky s čalúnením
ocenia hlavne rodiny s malými deťmi alebo seniori. Čalúnenie nie len že pôsobí elegantne ale vytvorí i praktickú lavičku pri obúvaní. kvôli primeranej výške sedenia pri obúvaní však nie sú príliš vysoké a  tak nie je možné uskladniť v týchto botníkoch príliš veľa obuvi.

 

 

Otvoriť či zatvoriť?

Pri výbere nábytku či jednotlivých doplnkov riešime i otázku dizajnu,farebnosti a materiálu. No pri výbere botníka sa musíme sústrediť i na fakt, že topánky bývajú často mokré a špinavé, preto je vhodné keď Vaša predsieň obsahuje i otvorený botník ktorý je hygienický, vetraný, ľahko udržiavateľný a v neposlednom rade lacný. Jeho kúpa sa Vám určite vyplatí.

otvorený_botník