7 tipov ako vybrať tú správnu manželskú posteľ

Manželská posteľ je najdôležitejší kus nábytku v spálni, ktorý sa bude noc čo noc starať o vaše pohodlie a kvalitný spánok. Ako si však vybrať tú správnu, keď trh ponúka nespočetne veľa možností? Manželské postele patria medzi nábytok, ktorý sa nezvykne meniť často a bude vám slúžiť celé roky. Prinášame vám tipy, vďaka ktorým si ľahko vyberiete tú najvhodnejšiu nadčasovú posteľ pre dokonalý relax.1. Zvoľte si ako základ kvalitný rám poste

Rám manželskej postele, ktorý je pevný, stabilný a estetický, je výborným základom, ku ktorému už len pridáte vhodné rošty a matrace. Rám postele s ľahko vymeniteľnými matracmi je ideálne riešenie pre páry, v ktorých majú partneri rôzne požiadavky na zloženie a tvrdosť matracov. Ak chcete ušetriť peniaze aj čas pri výbere matracov, vhodnou alternatívou pre vás je manželská posteľ s matracom a roštom, ktoré sú vhodné pre danú veľkosť a typ postele.

56552_kovova-postel-nieves.

2. Správna výška postele vám uľahčí ranné vstávanie

Ranné vstávanie z postele môže byť príjemnejšie vďaka podstatnému detailu – celkovej výške vašej postele. Keď sedíte na posteli, nemali by vám nohy zvierať ostrý uhol v kolenách. Obľúbeným riešením sú vysoké manželské postele, ktoré sú mimoriadne vhodné pre starších ľudí a osoby so zhoršenou pohyblivosťou. BOXSPRING postele s nadpriemernou výškou vám spríjemnia ranné vstávanie aj večerné návraty do perín.

372655-13_bolero-lozko-09187

3. Dodajte vašej spálni vzdušnosť

Aj veľký kus nábytku, akým je manželská posteľ, môže pôsobiť vzdušne a elegantne. Vyberte si správny dizajn a farbu postele, ktoré odľahčia váš interiér. Do malej spálne sú mimoriadne vhodné svetlé postele z masívu s vyššími nohami alebo pôvabné a romantické manželské postele z kovu, nadčasovéj bielej farby.

70581_moderna-manzelska-postel-vista-160-dub-sonoma

4. Väčšia posteľ = viac komfortu

Bez ohľadu na to, aká malá je vaša spálňa, po čase si poďakujete, ak investujete do o niečo väčšieho rámu postele, než je vaše optimum. Ideálna plocha na spanie by mala poskytovať komfort vám aj vašej polovičke a vaše lôžko by malo mať aspoň o 15-20 cm väčšiu dĺžku, než je vaša výška. K pohodliu v posteli prispieva aj výška čela postele – čím je čelo vyššie, tým príjemnejšie sa v nej budete cítiť.

380358_calunena-postel-malena-velvet-seda.

V prípade, že máte k dispozícii málo priestoru alebo potrebujete robiť kompromisy v jednoizbovom multifunkčnom byte, je pre vás šikovným riešením sklápacia posteľ, ktorá je cez deň nenápadne schovaná a v noci poskytuje výhody plnohodnotného dvojlôžka s matracom podľa vašej voľby.

5. Investujte do polohovateľných roštov

Polohovateľné rošty vám skvalitnia oddych na posteli počas spánku alebo relaxu s knihou. Luxusné manželské postele môžu obsahovať integrovaný elektricky regulovaný rošt, ktorý sa jednoducho ovláda tlačidlom. Aj bežnú posteľ z dreva, kovu alebo iného materiálu môžete vylepšiť manuálne polohovateľným roštom, ktorý vám umožní regulovať tvrdosť a opierky hlavy a nôh.

91731_rost-trioflex-deluxe-pilot

6. Vyberte si farbu, ktorá „neprekričí“ váš interiér

Skutočne nadčasová posteľ je taká, ktorá harmonicky zapadne do vášho interiéru aj po rokoch a po výmene spálňového nábytku a doplnkov za novšie. Rozumnou investíciou je preto manželská posteľ neutrálnej farby, ako je napríklad biela, béžová, sivá, hnedá alebo čierna. Do tejto kategórie patria i postele z masívu – prirodzená farba dreva ladí so všetkými farbami nábytku a doplnkov.

Postel-s-masivu

7. Posteľ s úložným priestorom vám čiastočne nahradí skriňu

Nedostatok úložného priestoru na odevy a lôžkoviny býva častým problémom v malej spálni. Ak sa týka aj vášho interiéru, odporúčame vám investovať do postele s veľkým úložným priestorom pod lôžkovou časťou. Môže to byť čalúnená manželská posteľ s bočným výklopom, manželská posteľ s predným výklopom a plynovými piestmi pre jednoduchšie otváranie, či pôvabná čalúnená posteľ so zásuvkami.

423411-3_manzelska-postel-danny-so-stolikami-a-osvetlenim-ulozny-priestor

 Pár inšpirácii pre vašu vysnívanú manželskú posteľ

 

P.S.: Potrebujete viac informácií o doplnkoch do spálne, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.