Aká komoda je tá najlepšia? 6 praktických rád

Komody sú praktický a všestranný typ nábytku a nemali by chýbať v žiadnom dome alebo byte. Komoda so zásuvkami alebo dvierkami bude užitočným doplnkom akéhokoľvek interiéru, v ktorom vytvorí vzácny úložný priestor. Komody bývajú často i súčasťou sektorového nábytku do spálne, predsiene alebo obývačky. Poradíme vám ako si vybrať tú správnu komodu do vášho domova, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.

1. Zásuvková klasika zapadne všade

Keď sa povie „komoda“, najčastejšie si predstavíme skrinku so zásuvkami, ktorých počet sa zvyčajne pohybuje medzi 1 a 6. Výhodou komod je ich veľká variabilita – kým malé 1-3 zásuvkové komody môžu nahradiť príručný stolík alebo vytvoriť extra úložný priestor na oblečenie v spálni, praktická komoda so 6 alebo viac zásuvkami je ideálna do predsiene, obývačky alebo domácej pracovne. Komody so zásuvkami sú mimoriadne vhodné i do detskej izby – zvládnu ich používať aj malé deti (nezabudnite však pre istotu nainštalovať do zásuviek detské poistky a pripevniť komodu k stene).

komoda-saint

2. Vysoká komoda je vhodná do úzkych priestorov

Ak rozmýšľate nad tým, ako by ste čo najefektívnejšie využili úzky priestor v izbe, vysoká a úzka komoda so zásuvkami je vhodným riešením. Je to ideálna komoda do kuchyne, v ktorej dokáže vytvoriť priestor pre kuchynské náradie alebo trvanlivé potraviny. Takýto typ komody dokáže čiastočne nahradiť chýbajúcu špajzu alebo potravinovú skriňu. Vysoká komoda s množstvom zásuviek skvele poslúži aj v kúpeľni či na úzkej chodbe, kde je vzácny každý centimeter štvorcový.

293932_6472-komoda-1sz-vysoka-herman

3. Kombinovaná komoda poslúži ako stolík pod TV

Kombinované komody sú perfektným riešením do priestorov, kde potrebujete šikovne uskladniť predmety rôznych veľkostí. Zvyčajne ide o väčšie komody, do ktorých sa toho veľa zmestí. Štýlové komody, ktoré sú vybavené dvierkami aj praktickými zásuvkami, sú ideálne komody do obývačky. Dizajnová nízka komoda pod TV spoľahlivo nahradí klasický TV stolík, schová nevzhľadné káble od televízora a vytvorí priestor pre vašu zbierku platní, CD alebo DVD.

82692-10_komoda-mosaic-47

4. Rohová komoda rozšíri úložné možnosti

Rohy miestností bývajú často nedostatočne využité. Rohové komody vám umožnia vytvoriť ďalší užitočný úložný priestor a naplno využiť potenciál rohu v ktorejkoľvek miestnosti. Elegantná rohová komoda môže byť súčasťou sektorového nábytku alebo zaujímavým dizajnovým prvkom s praktickým využitím. Moderná rohová komoda s efektným LED osvetlením je ako stvorená do spálne alebo obývačky, kde prispeje k príjemnej ambientnej atmosfére, pretože večer poslúži ako doplnkový zdroj tlmeného svetla. 

49502_rohova-komoda-indiana

5. Malá komoda poslúži ako nočný stolík

Neviete sa rozhodnúť, aké nočné stolíky by sa najlepšie hodili k vašej manželskej posteli alebo k jednolôžkovej posteli v detskej alebo hosťovskej izbe? Malá biela komoda so zásuvkami spoľahlivo nahradí klasický nočný stolík pri posteli. Praktické zásuvky nízkej komody využijete na odkladanie drobností, ktoré chcete mať poruke večer a ráno a zároveň nechcete, aby bo vašej spálni vytvárali neporiadok na otvorenej ploche stolíka. V malých zásuvkách budú vaše veci stále na dosah, no nebudete ich mať neustále pred očami a nebude na ne sadať prach.

219560-1_emzo-km-3

6. Elegantné dizajnové komody vylepšia váš moderný interiér

Dizajnové komody sú výborným riešením do modernej obývačky alebo spálne, ktorej chcete dodať nádych luxusu. Upútajú pozornosť ako pôsobivé solitéry a pritom poskytnú dostatok úložného priestoru. Originálna komoda s vysokými nožičkami, komoda s dvierkami ozdobenými geometrickým vzorom či farebná retro komoda ozvláštni váš priestor a je ako stvorená do interiéru v modernom či industriálnom štýle.

lauren-komoda-hb

 P.S.: Potrebujete viac informácií o doplnkoch do spálne, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.