Hľadajte svoju ideálnu posteľ

V posteli trávime tretinu života, stáva sa pre nás miestom oddychu a relaxu, niekedy dokonca nahrádza jedálenský stôl či kanceláriu. V prvom rade by však mala poskytovať dokonalé miesto pre zdravý a kvalitný spánok.

ambian_spálňa

Ako vybrať správnu posteľ? Rozhoduje kvalitný materiál

Ak chcete byť spokojní na dlhé roky, výberu manželskej postele by ste mali venovať dostatočnú pozornosť. Najdôležitejším faktorom je kvalita materiálu, pevnosť a dizajnová nadčasovosť. Všímajte si aj hrúbku materiálu a pevnosť spojov, vďaka čomu sa vám posteľ tak rýchlo “nerozhegá“ a nebude vŕzgať. V ponuke sú aj postele s úložným priestorom a s masívnym čelom, ktoré vám poskytne pocit bezpečia a vašej spálni dodá zaujímavý dizajn. A ešte jedna rada: nebojte sa vyšších postelí. Lepšie sa z nich vstáva, čo ocenia najmä ľudia v staršom veku.

Obmedzený priestor a dobrá posteľ sa nevylučujú

Malý priestor na bývanie je bežná vec, najmä vo veľkých mestách. Doba si však poradila aj s týmto problémom a vymyslela sklápaciu posteľ. Takéto postele sa dajú kedykoľvek rozložiť a opäť sklopiť, vyzerajú ako skriňa alebo komoda. V obmedzenom priestore takto vzniká priestor pre hostí, na cvičenie a na množstvo ďalších vecí, ktoré by sa v prepchatom byte robiť nedali. Inou možnosťou je aj vyvýšená posteľ poskytujúca úložný priestor, ktorý môže poľahky nahradiť aj rozmernú šatníkovú skriňu.

bellevue 4

Posteľ pre študenta?

Keď sa z dieťaťa stáva (takmer) dospelák, menia sa aj jeho nároky na priestor, na funkcie nábytku a na štýl. Kritérií môže byť veľa, tým najdôležitejším je však kvalita. Našťastie však dnešný trh ponúka trvácne a zároveň moderné postele, s ktorými sa uspokojí aj prelietavá mladícka duša. V tomto období vám deti rastú pred očami, nezabúdajte teda, že posteľ by mala byť minimálne o 25 centimetrov dlhšia, než je výška vášho dieťaťa. Šírka postele pre pohodlný spánok by mala byť aspoň 90 centimetrov.

Som single a hľadám posteľ

Ak vás pri rozhodovaní nebrzdí obmedzený priestor ani iný spoluležiaci človek, fantázii sa medze nekladú. Ak však chcete, aby vám posteľ vydržala čo najdlhšie, určite nepodceňujte kvalitu. Nie je na škodu vybrať si posteľ so širšími nohami alebo s plnou spodnou časťou, o tenké nohy totiž ľahko zakopnete a pri náraze to môže fakt bolieť. Pre zdravý spánok je rovnako dôležitý aj kvalitný matrac. Jeho výber ovplyvňuje viacero pravidiel, okrem rozmerov sa zamerajte napríklad na tvrdosť.