Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

Manželská posteľ – kov, drevo či čalúnenie?

Spálňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. No celkom najdôležitejšou súčasťou spálne je pohodlná, funkčná a esteticky vhodná manželská posteľ. Preto Vám ponúkame rozlíšenie troch druhov materiálov manželských postelí.

Prírodný materiál- masív
Z drevárskeho hľadiska delíme masív na tvrdý a mäkký. K mäkkému masívu môžeme zaradiť  dreviny ako sú smrek a borovica. K tvrdým drevinám patria buk, dub, javor. Postele z masívu nič nenahradí a sú veľmi  dobrou voľbou do spální.
Postele z mäkkého masívu sú lacnejšie ako postele z tvrdého masívu, avšak neznamená to že sú menej kvalitné. To že je masív mäkší  neznamená že majú menšiu výdrž a horšiu konštrukciu ako tvrdý masív. Pri mäkkom masíve sa drevo ľahšie poškodí pri páde nejakého predmetu. Tvrdý masív je o niečo drahší ako mäkký. Taktiež ponúkajú kvalitnejší povrch tento masív je ošetrovaný špeciálnymi lakmi.

 

čalúnené postele- patria väčšinou k luxusnému typu postelí. Ak sa chcete vo svojej posteli cítať čo najpohodlnejšie čalúnená posteľ je tá správna voľba. Posteľ nám neslúži len na spánok, môžete v nej pohodlne sledovať svoj obľúbený program v televízii či čítať knihu, vtedy oceníte mäkké a pohodlné čelo ktoré ponúkajú čalúnené postele. Čalúnené postele taktiež perfektne vynikajú v miestnosti spálne a stávajú sa tak jej dominantným prvkom.  Výhodou čalúnených postelí je i množstvo farebných prevedení látok a ekokože. Výhodou je taktiež úložný priestor ktorý je šikovným pomocníkom v každej spálni.

 

Kovový skvost
Kovové postele  majú dizajnovo zaujímavý vzhľad  a vyrábajú sa s efektným čelom ktoré môže byť rovnaké i pri nohách, posteľ tak pôsobí veľmi elegantným dojmom.  Kovové postele sú v ponuke v rôznych štýloch, od retra až po modernistický dizajn. Ku kovovým posteliam sú najvhodnejšie lesklé prestieradlá v príjemných teplých farbách, posteľ tak nebude pôsobiť chladne a fádne. Celkový dojem tak bude pôsobiť elegantne a nadčasovo.