Manželská posteľ – kov, drevo či čalúnenie?

Spálňa je jednou z najdôležitejších miestností v dome. No celkom najdôležitejšou súčasťou spálne je pohodlná, funkčná a esteticky vhodná manželská posteľ. Preto Vám ponúkame rozlíšenie troch druhov materiálov manželských postelí.

Prírodný materiál- masív
Z drevárskeho hľadiska delíme masív na tvrdý a mäkký. K mäkkému masívu môžeme zaradiť  dreviny ako sú smrek a borovica. K tvrdým drevinám patria buk, dub, javor. Postele z masívu nič nenahradí a sú veľmi  dobrou voľbou do spální.
Postele z mäkkého masívu sú lacnejšie ako postele z tvrdého masívu, avšak neznamená to že sú menej kvalitné. To že je masív mäkší  neznamená že majú menšiu výdrž a horšiu konštrukciu ako tvrdý masív. Pri mäkkom masíve sa drevo ľahšie poškodí pri páde nejakého predmetu. Tvrdý masív je o niečo drahší ako mäkký. Taktiež ponúkajú kvalitnejší povrch tento masív je ošetrovaný špeciálnymi lakmi.

 

čalúnené postele- patria väčšinou k luxusnému typu postelí. Ak sa chcete vo svojej posteli čítať čo najpohodlnejšie čalúnená posteľ je tá správna voľba. Posteľ nám neslúži len na spánok, môžete v nej pohodlne sledovať svoj obľúbený program v televízii či čítať knihu, vtedy oceníte mäkké a pohodlné čelo ktoré ponúkajú čalúnené postele. Čalúnené postele taktiež perfektne vynikajú v miestnosti spálne a stávajú sa tak jej dominantným prvkom.  Výhodou čalúnených postelí je i množstvo farebných prevedení látok a ekokože. Výhodou je taktiež úložný priestor ktorý je šikovným pomocníkom v každej spálni.

 

Kovový skvost
Kovové postele  majú dizajnovo zaujímavý vzhľad  a vyrábajú sa s efektným čelom ktoré môže byť rovnaké i pri nohách, posteľ tak pôsobí veľmi elegantným dojmom.  Kovové postele sú v ponuke v rôznych štýloch, od retra až po modernistický dizajn. Ku kovovým posteliam sú najvhodnejšie lesklé prestieradlá v príjemných teplých farbách, posteľ tak nebude pôsobiť chladne a fádne. Celkový dojem tak bude pôsobiť elegantne a nadčasovo.