Správny matrac pre sladký spánok

Jedným z najdôležitejších faktorov pre naše zdravie je kvalita spánku. Vhodná kombinácia matraca a roštu zabezpečí kvalitný spánok i správnu fyzickú kondíciu počas dňa.
Tvrdosť matraca by mala zodpovedať Vaším zvyklostiam. Matrace sú preto delené do viacerých stupňov tvrdosti. Je dôležité aby chrbtica bola pri spánku vo svojom prirodzenom tvare. Ak si neviete vybrať vhodnú tvrdosť matraca je dôležité ak sa zamyslíte v akej polohe najčastejšie spíte. Ak spíte na boku je vhodné zvoliť si strednú tvrdosť. Ak sa naopak zobúdzate na chrbte mali by ste zvoliť tvrdý matrac pretože chrbtica potrebuje v takomto prípade pevnú oporu. Pre najčastejšiu polohu v spánku na bruchu je vhodný mäkký matrac . No pri výbere tvrdosti matraca nezáleží len na polohe spánku ale dôležitým faktorom je i Váš vek a váha.
Životnosť matraca sa odvíja od kvality materiálu . V priemere má každý matrac životnosť 15- 20 rokov.

Taštičkové matrace- dokonale kopírujú tvar celého tela. Pružiny majú menší priemer a sú jednotlivo uložené v textilnej taške, vďaka čomu sa lepšie prispôsobia tvaru ľudského tela. Najväčšou výhodoutaštičkových matracov je ich vzdušnosť.
Penové matrace- Vyrábajú sa zo špeciálnej HR peny. Poznáme však i matrace vyrábané z tzv. biopeny do ktorej sú pridávané prírodné látky. Kvalitná biopena by mala obsahovať minimálne 50% prírodných látok. Penové matrace sú vhodné najmä pre ľudí ktorý trpia problémami s chrbticou. Takýto matrac rovnomerne rozkladá tlak po celej dĺžke tela.

texel_alergik-300x199

Matrac Texel alergik

kokos_medium_matrac

  Matras Kokos medium 

palmea_matrac-300x176

Matrac Palmea