Zelená spálňa pre dobrý spánok

Podľa mnohých odborných štúdií nám spánok zaberá až tretinu nášho života. Ako ale dosiahnuť to, aby bol náš spánok čo najkvalitnejší? Jedným z mnohých faktorov, ktoré ovplyvňujú náš spánok, je farba. Vplyv farieb na ľudskú psychiku je nespochybniteľný. Málokedy si uvedomujeme, že tým, aké farby si vyberieme, môžeme ovplyvniť mnohé. Farby totižto podvedome vnímame, vďaka čomu majú vplyv na naše rozhodovanie a reakcie.

mojnabytok spalna zelena

FARBA PRÍRODY, NÁDEJE, POKOJA

Zelená je farba prírody, nového života, pokoja, zdravia a nádeje. Nie je preto nič zvláštne na tom, že táto skvostná farba patrí medzi veľmi obľúbené. Zelená farba symbolizuje nový začiatok, čím do miestnosti vnáša oživenie a osvieženie. Zelená je plná dobrej energie; takisto dokáže pôsobiť veľmi upokojujúco. Zelená je však veľmi hlboká, teda dokáže pôsobiť dominantne. Preto je potrebné so zelenou farbou narábať v miestnosti vyvážene.

 

ZELENÁ SPÁLŇA – OÁZA RELAXU

So zelenou farbou v spálni zaručene nič nepokazíte. Keďže veľmi dobre pôsobí na celý nervový systém, má upokojujúci charakter a veľmi dobre sa pri nej relaxuje. Taktiež má priaznivé účinky pre odpočívanie a meditáciu. Pomáha pri vyčerpanosti a migrénach. Táto teplá farba vo vás vyvolá veľmi pozitívne pocity, čím prispieva aj k lepšiemu a výdatnejšiemu spánku. Preto niet pochýb o tom, že zelená farba je stvorená práve pre spálne či relaxačné miestnosti.

 zelena spalna mojnabytok.sk

MENEJ JE NIEKEDY VIAC: POSTAČIA AJ MALÉ DOPLNKY

Aj keď je zelená farba veľmi pozitívna a nápomocná nielen po našej duševnej stránke, neznamená to však, že musíte ihneď premaľovať celú spálňu na zeleno. Niekedy postačí len pár pestrejších doplnkov a pocítite výraznú zmenu. Variantom obmeny môže byť nový zelenkavý koberec s dlhým vlasom, svetlozelené obliečky s kvetinovým vzorom či zelené vankúše a rámiky. Všetko je potrebné doladiť s citom a precíznosťou na detail.

Tip: Pri maľovaní stien je najvhodnejšie zelenú skombinovať s iným svetlejším odtieňom. Odporúčame zemité odtiene. Najvhodnejšia je však biela, ktorá so zelenou farbou vytvára dokonalú harmóniu, lebo v nás vyvoláva pocit bezpečia a pokoja.

 spalna zelena mojnabytok.sk

 

Ak túžite po dokonalej spálni, ktorá bude spĺňať všetky podmienky pre pokojný a zdravý spánok, radi vám  pomôžeme s výberom tých správnych farieb. Kontaktujte nás – napríklad cez náš chat, ktorý nájdete v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.