Stop hádkam o manželskej posteli

Výber manželskej postele by nemal byť predmetom hádok, ale naopak milou povinnosťou. Najromantickejšie okamihy vášho vzťahu predsa zažívate práve v spálni, postarajte sa teda o to, aby ste sa v nej cítili dobre.

Postele aj do malých spální

Či je vaša spálňa veľká, alebo malá, dáte nám za pravdu, že určite v nej nikdy nebude chýbať posteľ. Podľa toho, či plánujete vpratať do miestnosti aj ďalšie kusy nábytku, ako je skriňa alebo komoda, si vyberáte jej rozmery. Ak sa k sebe radi túlite a myslíte si, že vám to vydrží aj po ostatné roky, určite sa pohodlne vyspíte aj na posteli s rozmermi 140 x 200 cm, hoci aj v sladkom objatí. Sú však aj také prípady, keď v noci každý z dvojice potrebuje svoj osobný priestor, preto nie je nič výnimočné nájsť v spálňach aj obrovské manželské postele s veľkosťou 180 x 200 cm. Nezabúdajte, že nedostatok odkladacieho priestoru, o ktorý ste sa postarali výberom väčšej postele, hravo vyriešite posteľou s úložným priestorom, najčastejšie ho nájdete v čalúnených alebo drevených posteliach. Výber vhodnej veľkosti postele ovplyvní aj vaša telesná schránka. Ak ste obaja útlej postavy, na rozmernej manželskej posteli by ste sa v noci jeden druhému možno i stratili.

S matracom či bez neho?

Najvhodnejším riešením je kupovať si posteľ priamo v predajni alebo na veľtrhu s nábytkom, pretože tam si ju môžete rovno vyskúšať. Je pravda, že za tých pár sekúnd, čo na nej budete ležať, neodhalíte všetky jej kvality alebo nedostatky, avšak môžete zažiť takzvanú lásku na prvý pohľad, v tomto prípade skôr na prvé ľahnutie. Keď sa vám však nechce behať po obchodoch a aj vy ste sa nechali strhnúť online nakupovaním, tiež nemusíte dopadnúť zle. Stačí si všímať špecifikácie výrobcov, medzi nimi aj nosnosť postele, jej záruku, materiál, z akého je vyrobená, typ roštu alebo či je dodávaná s matracom. Sú dva tábory ľudí. Jedni si kupujú manželské postele výhradne bez matraca, pretože ten si radi vyberajú na mieru. Najmä v prípade, že majú záujem o špeciálne matrace s letnou a zimnou stranou alebo o matrace so zónami či antialergickou úpravou, je pochopiteľné, že zháňajú manželskú posteľ bez matraca.

Tí, ktorí už majú za sebou viacero postelí, vedia objektívne povedať, s ktorým vyhotovením boli najviac spokojní, manželská posteľ sa predsa nekupuje na celý život. V romantických spálňach často vídať kovové postele alebo čalúnené postele s ozdobným prešívaním, no v moderne zariadených príbytkoch manželské páry nedajú dopustiť na netradičné tvary, ale najmä praktickosť postelí. Pokiaľ je váš vzťah búrlivý a bohatý na prejavy lásky, postele na nožičkách či kovové konštrukcie, ktoré by mohli po čase v prípade nekvalitného vyhotovenia vŕzgať, asi nebudú najvhodnejšou voľbou.