Detské drevené domčeky a detské ihriská

Detské drevené domčeky a záhradné ihriská

 slide-deti-sa-hradju

Snáď každé dieťa túži po vlastnom kráľovstve, pamätáte sa ešte na svoje detstvo?

Za našich čias sme si domčeky stavali z matracov od gauča, namiesto strechy sme použili plachtu, dovnútra pretiahli maminu lampu...

alebo bol náš detský domček na sídliskovom balkóne, kde sme na dlaždice roztiahli spacáky a na šnúrach boli namiesto opratej bielizne zavesené deky, ktoré nám vytvárali čarovné súkromie...

alebo bunker v lese, kde sme z nájdených vyhodených dosák vytvorili posed a vchod zakryli čečinou a konármi stromov, aby nám naše tajné úkryty nikto nenašiel...

prípadne postačila šopa u starých rodičov, povala alebo senník : )

Mať naozajstný detský domček bolo pred mnohými rokmi takmer nemožné, avšak dnešné deti majú oveľa viac možností. Ťažko povedať čia doba bola lepšia, či tá naša s fantáziou alebo tá dnešná pohodlná, kedy si dieťa vezme pár plyšákov, bábiky, formičky a hurá rovno do sveta zábavy! Tento rok sme si pre Vás pripravili novinky, a to formou drevených domčekovdetských ihrísk. Poďme sa pozrieť.

 

Detský záhradný domček Nest – možno ho uložiť priamo na trávnik, je určený hlavne najmenším deťom, keďže nemá schody a nehrozí žiadny pád. Detský domček má funkčné okno s okenicou, krytú verandu proti dažďu, tabuľu na kreslenie, policu na ukladanie hračiek a samozrejme vnútornú izbičku, ktorú si dieťa môže zariadiť podľa svojich predstáv.

 zahradny-domcek-nest-otvorene-dverezahradny-domcek-nest-parametre

Detský záhradný domček s ihriskom Villa – pre väčších nezbedníkov a ich kamarátov, kde sa môžu do sýtosti hrať celý deň. Do detského domčeka sa vchádza rebríkom a vystúpime na otvorenú verandu so zábradlím. Okrem vnútornej izbičky s oknami, kde bude mať dieťa svoje kráľovstvo, má detský domček kopu iných výhod. Priamo pred dverami je umiestnená šmýkačka a z bočnej strany je ku pevnej drevenej konštrukcii primontovaná hojdačka.

 381405-2_detsky-domcek-villa-s-detmi 381405-5_villa-parametre

Detský záhradný domček s ihriskom Childhood – v tomto variante detského domčeka sa môže stať, že naše ratolesti neuvidíme celý deň. Detský domček je takisto vyvýšený a po rebríku sa dostaneme na krytú verandu. Dvere do vnútornej izbičky sú polovičné, preto je viacej vzdušná a poteší hlavne v horúcom počasí. Okná s okenicami, tabuľu na kreslenie, policu a šmýkačku doplňuje aj kryté miesto na pieskovisko, kde sa bez problémov zmestia štyri deti naraz. Z bočnej strany je umiestnená konštrukcia na hojdačku.

381402-13_zahradny-domcek-childhood-v-zahradedetky_domcek_childhood_1

Všetky detské ihriská sú vyrobené zo severského smreku a spĺňajú európsku normu EN-71 „Bezpečnosť hračiek“ pre vybavenie ihrísk pre domáce použitie. Každá detská záhradná zostava je vždy vopred skontrolovaná a otestovaná. Drevo je impregnované a má certifikát FSC - čo zaručuje, že drevo je ekologické a bezpečné. Záhradné zostavy dopĺňa pevný plast a odolný kov, ktorý je ošetrený proti poveternostným vplyvom. Montáž je jednoduchá, bez použitia špeciálneho náradia. Odporúča sa jedenkrát ročne natrieť drevo ochranným prostriedkom.

 

Našou ďalšou novinkou sú Detské ihriská s horolezeckou stenou. Set pozostáva z 270 cm veže, na ktorú môže dieťa vystúpiť buď po rebríku alebo ako správny horolezec vyliezť po stene. Z bočných strán je veža chránená zábradlím.

- horolezecká stena vysoká 120 cm

- šmýkačka dlhá 220 m

- pieskovisko s praktickým poklopom, ktorý chráni pred nečistotami

- jedna alebo dve hojdačky, záleží od setu (v prípade väčšieho setu je súčasťou aj malá pikniková lavička na oddych alebo svačinu)

 detke-zahradne-ihrislo-summer-z-preduslide-bok

Ďalšie typy na inšpiráciu ako tráviť čas na záhrade je samotné pieskovisko s formičkami, plastové domčeky, trampolíny, detské sety na hranie, šmykľavka s bazénom, loptové hry, badminton, kolky, vodná fontána alebo si len-tak postaviť stan a my dospelý sa môžeme aspoň na malú chvíľu vrátiť do detstva, kedy všetko chutilo a voňalo akosi krajšie : )

 

Váš môjnabytok