5 tipov multifunkčného nábytku do moderného malého bytu

Pri zariaďovaní malého bytu potrebujeme venovať dostatok času plánovaniu a rozmýšľať prakticky aj strategicky. Každý jednoizbový byt či garsónka disponuje veľkými možnosťami a potenciálom. Predstavíme vám päť tipov nábytku, ktorý vám pomôže využiť vaše metre štvorcové na maximum, bez ohľadu na ich počet.


1. Šikovný a prispôsobivý regál

Praktické regále nájdu využitie v každom byte, no pre menšie priestory sú úplne ideálne, nakoľko nezaberú veľa miesta a pôsobia vzdušne (najmä ak sú vybavené vysokými nožičkami). Jednoduchý regál môže fungovať ako knižnica alebo zastávať funkciu vitríny. Atraktívny kovový regál je ideálnym stojanom na izbové rastliny. Regál, ktorý možno vybaviť farebnými dvierkami alebo zásuvkami, je vhodný ku stene i do priestoru – využijete ho aj na rozdeľovanie izby na zóny. Nízky multifunkčný regál vám môže poslúžiť aj ako náhrada za TV stolík či príručný stolík k pohovke alebo posteli.

2

2. Rozkladacia posteľ

Stredobodom malého bytu býva často posteľ – a práve tá zvykne zaberať priveľa priestoru. Vynikajúcim riešením do menších bytov sú preto sklápacie postele, ktoré cez deň zbytočne nevyčnievajú, a v noci poskytujú maximálny komfort na spanie. Obľúbenou alternatívou voči klasickej posteli je rozkladacia pohovka , ktorá je vhodná na každodenný spánok. Ako doplnková posteľ môže poslúžiť praktické rozkladacie kreslo.

3

3. Komoda ako skriňa aj nočný stolík

Komody patria medzi všestranné kusy nábytku, ktoré dokážu čiastočne vykompenzovať nedostatok priestoru v šatníkovej skrini. Veľké viacdielne komody sú ako stvorené na skladovanie oblečenia pre deti aj dospelých. Univerzálna nízka komoda so zásuvkami spoľahlivo nahradí nočný stolík pri posteli alebo príručný stolík po boku sedačky. Dizajnová komoda s osvetlenou vitrínou dá vyniknúť vašim obľúbeným suvenírom alebo umeleckým predmetom či porcelánu.

4

4. Lavica s úložným priestorom

Malý byt volá po nábytku a doplnkoch, ktoré pomáhajú šetriť miesto. Lavice sú ideálnym nábytkom do predsiene aj do kuchyne či na balkón – zaberú málo miesta a vďaka úložnému priestoru sa do nich aj niečo zmestí. Elegantná zamatová čalúnená lavica, truhlica s čalúnením v provensálskom štýle, či pôvabná lavica s prútenými košíkmi láka k posedeniu. V predsieni môže lavica so vzdušnými poličkami poslúžiť aj ako botník.

5

5. Multifunkčný stolík

V malom byte býva ťažké nájsť miesto pre plnohodnotný písací stolík. Vhodným riešením je preto PC stôl s regálom, ktorý ako bonus vytvorí množstvo úložného priestoru. Príručné a servírovacie stolíky sú ako stvorené do malého bytu, kde môžu plniť funkciu odkladacích, nočných alebo konferenčných stolíkov. Príručný stolík s kolieskami ľahko presuniete tam, kde ho práve potrebujete, a praktický set príručných stolíkov vám pomôže ušetriť miesto. Nápaditou náhradou konferenčného stolíka k sedačke je okrúhly dizajnový príručný stolík s odnímateľnou doskou a úložným priestorom.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o multifunkčnom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.