Jarné upratovanie: 6 tipov ako si vyčistiť domov a dodať mu svieži jarný vzhľad

Ak sa netešíte na jarné upratovanie, asi ste ešte nenašli spôsob ako sa dobre namotivovať. Aj upratovanie môže byť príjemná a kreatívna činnosť – najmä ak vás na jeho konci čaká útulný domov, v ktorom má všetko svoje miesto. Prinášame vám šesť tipov, s ktorými hravo zvládnete (nielen) veľké jarné upratovanie. Pomocníkmi vám pritom môžu byť i vhodne zvolené typy nábytku či doplnky určené na jednoduchšie udržiavanie poriadku počas celého roka.


1. Zbavte prachu všetky rovné plochy

Rovné plochy v byte, akými sú všetky stolíky a jedálenské stoly, komody, okenné parapety či nástenné police, sú doslova magnetmi na prach. Ak vás nebaví pravidelné utieranie prachu z množstva členitých predmetov, snažte sa ich udržiavať čo najmenej zapratané. Vaše obľúbené umelecké diela, suveníry a fotky v rámikoch radšej umiestnite do modernej vitríny – kvalitná vitrína so zasklenými dvierkami ich ochráni pred prachom a stále ich budete mať na očiach.

2

2. Doprajte oknám nový dych

K jarnému upratovaniu neodmysliteľne patrí umývanie okien. Po tejto neobľúbenej procedúre si môžete urobiť radosť novými závesmi alebo záclonami, ktoré osviežia váš interiér. Okenné parapety môžete vyzdobiť izbovými rastlinami v pôvabných kvetináčoch.

3

3. Vylepšite si podlahy novými koberčekmi

Po dôkladnom umytí podláh môžete dopriať nový look aj vašim dlážkam. Nový koberec vám môže robiť radosť v obývačke, spálni, pracovni či detskej izbe. A čo tak dožičiť spestrenie aj vašej kúpeľni s pomocou nového kúpeľňového textilu? Nové osušky a uteráky budú pôsobiť ešte lepším dojmom, ak ich farebne zladíte s kúpeľňovými predložkami a koberčekmi. Investujte do praktických prateľných koberčekov, ktoré môžete pravidelne pohodlne zbavovať nečistôt v práčke.

4

4. Usporiadajte si šatník

Váš šatník má slúžiť vám a nie vy jemu. Jarné upratovanie je vynikajúcou príležitosťou na vytriedenie šatníka a zbavenie sa prebytočného oblečenia. Na upratovanie šatníkovej skrine si vyhraďte dostatočné množstvo času, aby ste neboli v strese. Inšpirovať sa môžete napríklad naším článkom o upratovaní šatníka podľa Marie Kondo. Pri triedení vecí vám môže pomôcť vešiak na kolieskach, ktorý sa ľahko premiestňuje, či praktický nemý sluha.

5

5. Odložte sezónne veci

Vždy na jar príde ten deň, keď si poviete, že už odzvonilo teplým čižmám, ťažkým kabátom, lyžiarskym overalom, rukaviciam a ďalším sezónnym kúskom, ktoré patria ku studeným mesiacom roka. Ak na ne nemáte dosť priestoru v samostatnom šatníku či vo veľkej šatníkovej skrini, odložte ich napríklad do úložného priestoru pod posteľou alebo sedačkou.

6

6. Dovoľte vášmu domovu rozkvitnúť

Záverečnú bodku za jarným upratovaním môžete urobiť napríklad s pomocou čerstvých rezaných kvetov vo váze. Krásna pestrá kytica na jedálenskom stole, na komode, príručnom stolíku či špeciálnom stojane na kvety vám pomôže vytvoriť si doma príjemnú jarnú atmosféru.

7 

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.