Vážení zákazníci, vzhľadom na aktuálnu situáciu vo svete sa môžu dodacie lehoty niektorých produktov predĺžiť. Zároveň Vás chceme uistiť, že Vám bude tovar doručený hneď, ako to bude možné. Ďakujeme za pochopenie.

6 trikov, vďaka ktorým vizuálne odľahčíte akýkoľvek interiér

 

Túžite po domove, ktorý bude pôsobiť ľahko, čisto a priestranne? Dopracovať sa k takémuto interiéru je jednoduchšie, než si možno myslíte. Je jedno, ako veľmi stiesnený priestor máte k dispozícii. Vždy ho viete urobiť vizuálne ľahším a priestrannejším – stačí sa zamerať na týchto šesť aspektov.

 

1. Svetlé farby víťazia nad tmavými

Tmavé farby stien, podlahových krytín, nábytku a doplnkov pôsobia domácky a útulne, o tom niet pochýb. Môžu však opticky zmenšiť váš priestor a dodať mu aj určitú ťažkopádnosť. Ak chcete, naopak, vniesť do vašej izby viac svetla a osviežujúcej energie, odporúčame vám, zamerať sa na svetlé farby – bielu, smotanovú, slonovinovú, béžovú… Nábytok zo svetlého dreveného masívu je vhodný do pracovne, obývačky, spálne aj do detskej izby. Nechajte sa inšpirovať škandinávskym alebo provensálskym štýlom.

2

2. Farby tón v tóne zväčšujú priestor

S predchádzajúcou radou súvisí aj ďalšie odporúčanie – pokúste sa zladiť farby (ideálne svetlé) v rámci jednej miestnosti tak, aby spolu ladili. Nábytok, ktorý stojí pri stene, môže byť rovnakého odtieňa ako je stena, vďaka čomu bude aj maličká miestnosť pôsobiť priestrannejšie. Ak máte napríklad v spálni biele steny, najväčší kus nábytku v izbe (posteľ, šatníková skriňa) môže byť bielej farby. V obývačke môžete zladiť farbu steny s farbou podlahy, koberca alebo sedačky.

3

3. Nábytok na nožičkách pôsobí vzdušne

Skriňa, regál, komoda alebo pohovka na nožičkách dodajú vašej obývačke retro štýl a zároveň ju vizuálne odľahčia. Tento trik však môžete využiť aj pri nábytku v kúpeľni či v predsieni. Nožičky nemusia byť iba drevené – zaujímavo a elegantne pôsobí kombinácia dreva a kovu, typická napríklad pre industriálny štýl.

4

4. Zrkadlá presvetlia a opticky zväčšia izbu

Váš domov nemusí vyzerať ako baletné štúdio, no zopár vhodne zvolených zrkadiel dokáže v malom priestore vytvoriť zázraky. Ozvláštnite vašu kúpeľňu zrkadlovou skrinkou, horizontálnym zrkadlom cez celú stenu alebo umiestnite do rohu veľké, voľne stojace zrkadlo. Umelecky zdobené zrkadlo si nájde svoje miesto aj v obývačke, pracovni, spálni či predsieni. Veľmi praktické sú skrine so zrkadlom na dvierkach.

5

5. Ľahké materiály zjednodušia robenie zmien

Ak doma radi skúšate nové veci a často presúvate nábytok, aby ste dosiahli čo najlepší efekt, odporúčame vám zainvestovať do moderných a ľahkých materiálov, ktoré, na rozdiel od robustných tradičných kúskov, v prípade potreby jednoducho presuniete. Ratanové zostavy, závesné kreslá alebo nábytok z ľahkého plastu nepatria iba do záhrady a na balkón. Využijete ich aj v obývačke, v detskej či hosťovskej izbe.

6

6. Sklápací a stohovateľný nábytok šetrí miesto

Ak obývate menší priestor, jednoizbový byt alebo garsónku, potrebujete využiť doslova každý centimeter. V takom prípade vám prídu vhod rozkladacie jedálenské stoly, stohovateľné či skladacie stoličky a rozkladacie kreslá či sedačky. Zaujímavým riešením miesta na spanie je moderná zostava, ktorá obsahuje sklápaciu posteľ a úložný priestor v podobe skriniek a regálov.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o praktickom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.