6 trikov, vďaka ktorým vizuálne odľahčíte akýkoľvek interiér

 

Túžite po domove, ktorý bude pôsobiť ľahko, čisto a priestranne? Dopracovať sa k takémuto interiéru je jednoduchšie, než si možno myslíte. Je jedno, ako veľmi stiesnený priestor máte k dispozícii. Vždy ho viete urobiť vizuálne ľahším a priestrannejším – stačí sa zamerať na týchto šesť aspektov.

 

1. Svetlé farby víťazia nad tmavými

Tmavé farby stien, podlahových krytín, nábytku a doplnkov pôsobia domácky a útulne, o tom niet pochýb. Môžu však opticky zmenšiť váš priestor a dodať mu aj určitú ťažkopádnosť. Ak chcete, naopak, vniesť do vašej izby viac svetla a osviežujúcej energie, odporúčame vám, zamerať sa na svetlé farby – bielu, smotanovú, slonovinovú, béžovú… Nábytok zo svetlého dreveného masívu je vhodný do pracovne, obývačky, spálne aj do detskej izby. Nechajte sa inšpirovať škandinávskym alebo provensálskym štýlom.

2

2. Farby tón v tóne zväčšujú priestor

S predchádzajúcou radou súvisí aj ďalšie odporúčanie – pokúste sa zladiť farby (ideálne svetlé) v rámci jednej miestnosti tak, aby spolu ladili. Nábytok, ktorý stojí pri stene, môže byť rovnakého odtieňa ako je stena, vďaka čomu bude aj maličká miestnosť pôsobiť priestrannejšie. Ak máte napríklad v spálni biele steny, najväčší kus nábytku v izbe (posteľ, šatníková skriňa) môže byť bielej farby. V obývačke môžete zladiť farbu steny s farbou podlahy, koberca alebo sedačky.

3

3. Nábytok na nožičkách pôsobí vzdušne

Skriňa, regál, komoda alebo pohovka na nožičkách dodajú vašej obývačke retro štýl a zároveň ju vizuálne odľahčia. Tento trik však môžete využiť aj pri nábytku v kúpeľni či v predsieni. Nožičky nemusia byť iba drevené – zaujímavo a elegantne pôsobí kombinácia dreva a kovu, typická napríklad pre industriálny štýl.

4

4. Zrkadlá presvetlia a opticky zväčšia izbu

Váš domov nemusí vyzerať ako baletné štúdio, no zopár vhodne zvolených zrkadiel dokáže v malom priestore vytvoriť zázraky. Ozvláštnite vašu kúpeľňu zrkadlovou skrinkou, horizontálnym zrkadlom cez celú stenu alebo umiestnite do rohu veľké, voľne stojace zrkadlo. Umelecky zdobené zrkadlo si nájde svoje miesto aj v obývačke, pracovni, spálni či predsieni. Veľmi praktické sú skrine so zrkadlom na dvierkach.

5

5. Ľahké materiály zjednodušia robenie zmien

Ak doma radi skúšate nové veci a často presúvate nábytok, aby ste dosiahli čo najlepší efekt, odporúčame vám zainvestovať do moderných a ľahkých materiálov, ktoré, na rozdiel od robustných tradičných kúskov, v prípade potreby jednoducho presuniete. Ratanové zostavy, závesné kreslá alebo nábytok z ľahkého plastu nepatria iba do záhrady a na balkón. Využijete ich aj v obývačke, v detskej či hosťovskej izbe.

6

6. Sklápací a stohovateľný nábytok šetrí miesto

Ak obývate menší priestor, jednoizbový byt alebo garsónku, potrebujete využiť doslova každý centimeter. V takom prípade vám prídu vhod rozkladacie jedálenské stoly, stohovateľné či skladacie stoličky a rozkladacie kreslá či sedačky. Zaujímavým riešením miesta na spanie je moderná zostava, ktorá obsahuje sklápaciu posteľ a úložný priestor v podobe skriniek a regálov.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o praktickom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.