Harmónia prirodzeného svetla v interiéri

Svetlo je dôležitým faktorom pri vytváraní schémy priestoru a farebných tónov. Svetlo nám dodáva predovšetkým energiu, preto je veľmi dôležité aby ho v miestnosti bolo dostatok, pretože výrazne ovplyvňuje i vnímanie nábytku v interiéri.

lille_obyvacia_stena

Obývacia stena Lille

V otvorenej dispozícii je dôležité nechať preniknúť svetlo z okien dostatočne na to aby poukázalo na dôležité priestorové rozloženie a vhodne zvolené tóny nábytku. V prvom rade treba klásť dôraz na farebnú schému ktorá sa v priestore rozliehať tak, aby ladila s tónmi v dennom svetle. Pomocou svetlého a sviežeho nábytku, vytvoríte ako i v malom tmavom ale i vo veľkom a priehľadnom priestore čistú kompozíciu svetla, ktorá Váš interiér posunie do línií elegancie. Šikovná rada ako správne využiť denné svetlo v jednotlivých miestnostiach?

tempo_as_kancelaria

Kancelária Tempo AS

1.Pracovňa.
Na plochu pracovného stolu nechajte dopadať denné svetlo z ľavej strany, ak ste pravák a opačne, ak píšete ľavou rukou, aby ruka nevytvárala zbytočný tieň. Pracovný stôl nemá byť umiestnený tak aby ste boli otočený chrbtom k oknu.

alice_manzelska_postel_marz

Manželská posteľ Alice

2.Spálňa
Umiestnenie lôžka v spálni je individuálne, preto ho treba zvážiť dôkladne. Ak ste ranné vtáča je dobré mať orientovanú posteľ na slnečnú stranu, ranné lúče Vám tak môžu navodiť povzbudivú náladu.

linate_obyvacia_stena

Nábytok Linate

3.Obývačka
V obývačke by malo byť najviac svetla. U menších obývačiek s menším množstvom denného svetla dbajte na to aby nepôsobila preplnene a depresívne. Taktiež treba dať dôraz na umiestnenie televízie, pre jej komfortné sledovanie by malo denné svetlo dopadať na jej zadnú stranu.