Kožené vs. látkové sedacie súpravy

Lámete si hlavu nad otázkou či si máte kúpiť koženú alebo látkovú sedaciu súpravu? Zaujíma Vás čo je výhodnejšie, pohodlnejšie, praktickejšie či lacnejšie? Každá z možností ma svoje pre aj proti, veď ako sa hovorí sto ľudí, sto názorov. 

Kožené sedacie súpravy a ich výhody

Pokiaľ si zvolíte túto možnosť asi si kladiete otázky či pri sedení nebudete mať pocit chladu alebo sa naopak nebudete na sedaciu súpravu v teplých obdobiach nepríjemne lepiť. Tieto fakty sú nemožné pokiaľ sa jedná o kvalitnú kožu. Jednou z veľkých výhod kožených sedacích súprav je fakt, že i po rokoch používania ostáva farba rovnaká, na rozdiel od látkových sedačiek, ktoré môžu časom strácať farebný odtieň. Koža nie je savá takže sa nemusíte obávať pokreslenia, ušpinenia, obliatia či absorbovania nečistôt a potu. Čistenie koženej sedačky nie je vôbec náročné , stačí používať správne a kvalitné prostriedky na ošetrenie a čistenie.

CHESTERFIELD_kožená-sedacia-súprava-1024x582

Kožená sedacia súprava CHESTERFIELD

Nevýhody kožených sedacích súprav

V oblasti nevýhod kožených sedacích súprav sa vyskytuje fakt, že koža môže popraskať, jednoducho sa poškriabať či mechanicky poškodiť. Popraskané časti vznikajú vtedy, pokiaľ majiteľ takéhoto skvostu nedbá na ošetrovanie kože alebo sa jedná o tenkú či lacnú kožu.

Pokiaľ sa predsa len rozhodnete pre kúpu sedacej súpravy je potrebné rátať s vyššou cenou, ktorá sa však ,,podpíše“ na dlhšej životnosti.

2_7

Kožená sedacia súprava ADAM

 

Látkové sedacie súpravy a ich výhody

Pri kúpe sedacej súpravy v látkovom prevedení je veľkou výhodou obrovské množstvo farebných prevedení a materiálov, z ktorých môže byť sedacia súprava vyrobená. Kupujúci má tak možnosť zapojiť svoju fantáziu a vybrať si presne to, čo vyhovuje jeho predstavám i potrebám. Taktiež tento ľubovoľný výber ponúka jednoduché prispôsobenie sedacej súpravy do akéhokoľvek farebného interiéru. Materiály, z ktorých sú látkové sedacie súpravy vyrábané ponúkajú príjemný dotyk, ktorý evokuje u kupujúceho pohodlnosť a väčší komfort. Životnosť takejto sedacej súpravy závisí od správne zvoleného kvalitného poťahového materiálu. U niektorých sedacích súprav sa stretávame s možnosťou snímateľného poťahu, ktorý sa dá oprať v práčke. Čoraz populárnejšie sa stávajú poťahové látky s umývateľným povrchom. Takýto povrch umožňuje jednoduchšie odstrániť znečistenie sedacej súpravy.

3_5

Rohová sedacia súprava VERONA

 

Nevýhody látkových sedacích súprav

Ako negatíva treba pri kúpe látkovej sedacej súpravy považovať tvorbu škvŕn, nakoľko textílie ľahko absorbujú znečistenie. U niektorých poťahových materiáloch (lacnejšie a nemej kvalitné) sa môže časom vytrácať ich farebnosť i niektoré vlastnosti. Netreba zabúdať ani na jednoduché usadzovanie prachu, chlpov domáceho maznáčika či fakt že je to veľmi dobré prostredie pre roztoče.

4_7

Rohová sedacia súprava SPLIT