Je všetok nábytok vhodný k podlahovému vykurovaniu?

Čoraz viac moderných stavieb využíva ako zdroj tepla podlahové vykurovanie. Radiátory nás oberajú o priestor, ktorý by sa dal využiť napr. na umiestnenie štýlového kúska nábytku (postele, taburetky, písacieho stolíka) priamo pod okno. Viete však, ktoré druhy nábytku je najvhodnejšie kombinovať s podlahovým vykurovaním?

Efektný nábytok na nožičkách

Ten príjemný pocit tepla je na nezaplatenie. Za oknami víchrica a vy s bosými nohami pijete rozvoniavajúci čaj, často aj priamo na zemi. Podlahové vykurovanie vám to umožní, a tak už nikdy nemusíte okrikovať svoje deti, aby sa nehrali na zemi, lebo je studená. Pri zariaďovaní domácnosti, ktorá vykuruje podlahou, ste trochu limitovaní štýlom nábytku, no rozhodne sa nemusíte báť, že si nebudete vedieť vybrať. Keďže si chcete užiť čo najviac tepla vychádzajúceho z dlažby alebo parkiet, podlahu, logicky, nemôžete zapratať nábytkom, ktorý je na nej položený celou plochou, resp. stojí na nízkych nožičkách. Výkon podlahového kúrenia zvýšite, ak sa rozhodnete pre nábytok na vyšších nožičkách, prípadne taký, ktorý je zavesený na stene. Dnes si už veru je z čoho vyberať. Nožičky z nábytku hneď nerobia nemoderný alebo starodávny, len nahliadnite do niektorého z časopisov o bývaní a presvedčte sa, že sú naozaj IN. Je jedno, či sú obyčajné rovné alebo ozdobne vyrezané, hodia sa všade – na vitríny, na komody, postele, sedacie súpravy, police a regály a dokonca aj kuchynské linky. Nábytok, ktorý je na nožičkách, dokáže zabezpečiť dostatočné odvetranie a umožníte lepšie prúdiť aj teplu vychádzajúcemu z podlahy pod nábytkom. Vstavané skrine a kuchynské linky stojace priamo na zemi nie sú pri podlahovom vykurovaní šťastnou voľbou.  

pohovka podlahové vykurovanie mojnabytok.sk_1

Nábytok, ktorý si zavesíte

Nezlákal vás štýl nábytku na nožičkách? Nie každému sa páči, hoci retro, vintage a vidiecky štýl nožičky priam zbožňujú. Ak nie je pre vás nič z toho, potom sa vám isto zapáči moderný závesný nábytok. Isteže, posteľ ani sedačku si nezavesíte, ale stále je tu pár takých kúskov, ktorým sa to hodí – skrinky na topánky a kabáty, vitríny, tv stolíky, kuchynské skrinky, ale i písacie stolíky. Nech už vaša domácnosť potrebuje hocikoľko veľa úložného priestoru, vďaka závesným skrinkám ho získa aj bez rizika, že sa oberie o teplo z podlahového vykurovania. Aj závesný nábytok zoženiete v rozmanitých štýloch, jednoduchý, farebne výrazný, s leskom a bez neho. Čo je na ňom ešte úžasné? Ak máte malé deti, neobúchajú sa oň a uľahčíte si i upratovanie. Konečne vám nebude nič stáť v ceste a môžete si pohodlne povysávať aj umyť podlahu.

predsieňová stena podlahove vykurovanie mojnabytok