Kreslá na prácu a na relax – podľa čoho si vyberiete?


Kreslá na prácu a na relax sa od seba odlišujú tvarom, materiálovým prevedením aj mierou prispôsobiteľnosti. Od relaxačných kresiel očakávame predovšetkým to, aby boli pohodlné a mali lákavý, oku lahodiaci dizajn. Kreslá k písaciemu stolu potrebujú splniť naše prísne nároky na ergonómiu, aby nás práca na nich neunavovala. Poradíme vám ako si vybrať to najvhodnejšie kreslo na každý účel.

Kancelárske kreslá k písaciemu stolu

Kancelárske kreslá by ste mali vyberať po dôkladnom prehodnotení všetkých parametrov. Vo všeobecnosti platí, že čím viac prispôsobiteľných prvkov má vaše kreslo, tým lepšie. Popri výške a hĺbke sedu by kancelárske kreslo malo mať možnosť regulovať predklon a záklon, malo by mať funkciu hojdania a tiež nastaviteľné opierky na ruky a na hlavu. Samozrejmosťou sú kolieska. Kvalitné kancelárske kreslo by malo mať pevnú a odolnú konštrukciu z kovu a trvácne čalúnenie. Ak plánujete vaše kancelárske kreslo využívať každý deň, stavte na odolné materiály s jednoduchou údržbou.

2

Relaxačné kreslá

Snívate o pohodlnom kresielku, na ktorom si môžete počas dlhých večerov čítať knihu alebo časopis, vychutnávajúc si pritom šálku horúceho čaju? Vyberte si také relaxačné kreslo, ktoré bude najlepšie ladiť s vaším interiérom. Ak máte radi romantický štýl, kvetovaný ušiak na čítanie vám zaručene vykúzli úsmev na tvári. Ak vám viac učaroval retro štýl, určite oceníte originálne polohovateľné kreslo s podnožkou. Ak si chcete dopriať ten najväčší komfort a luxus, odporúčame vám zainvestovať do masážneho kresla s koženým čalúnením. V prípade, že vás viac baví dynamickejšie sedenie, zainvestujte do kvalitného hojdacieho kresla s čalúnením.

3

Sedacie vaky

Na dokonalý domáci relax nepotrebujete nutne klasické kreslo. Obľúbeným riešením sú praktické sedacie vaky, ktoré sa prispôsobia kontúram vášho tela. Sedací vak nie je len obyčajné textilné vrece s výplňou. Môžete si vybrať z množstva dizajnov, farieb a potlačí. Vzorovaný sedací vak skvele vynikne na jednofarebnom koberci s vyšším vlasom. Ak hľadáte niečo medzi sedacím vakom a relaxačným kreslom, sedací vak s podnožkou bude tá pravá voľba pre vás. Tínedžeri si radi vychutnávajú pohodu na sedacích vakoch výrazných farieb, rovnako ako mladšie deti, ktoré obľubujú sedacie vaky so zvieracími motívmi. Relaxačný kútik so sedacími vakmi môžete vizuálne oddeliť napríklad pomocou regálu alebo paravánu a doplniť štýlovými vzorovanými taburetkami.

4

Kľakosedy – vítaná zmena

Možno ste o nich ešte nepočuli, no tí, čo ich vyskúšali, nedajú na kľakosedy dopustiť. Tieto nezvyčajné ergonomické stoličky sú vhodné predovšetkým na prácu pri písacom stole, kde poskytnú zaujímavú alternatívu ku klasickým kancelárskym stoličkám a kreslám. Výhodou je, že výška sedu sa dá manuálne nastaviť. Kľakosed vám nezaberie veľa miesta a je vhodný do domácej pracovne aj do detskej či študentskej izby.

5

Doplnky k relaxačným kreslám

Pri sedení na vašom obľúbenom relaxačnom kresle určite uvítate odkladací priestor na hrnček, knihu alebo mobil či tablet. Na tento účel môžete použiť jednoduchý príručný stolík alebo kontajner s úložným priestorom a vysúvacím stolíkom. Ako osvetlenie vám najlepšie poslúži nastaviteľná voľne stojaca lampa, ktorá by mala okolo seba šíriť príjemné rozptýlené svetlo.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o kreslách na prácu a relax, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.