Sektorový nábytok šetrí čas aj peniaze – 3 rady ako ho vyberať


Sektorový nábytok tvorí v mnohých slovenských domácnostiach značnú časť interiérového vybavenia. Odzrkadľuje to aj široká ponuka sektorového nábytku v obchodoch a e-shopoch. Sektorovým nábytkom si môžete zariadiť nielen kuchyňu a predsieň, ale aj obývačku, spálňu, detskú izbu, kúpeľňu či domácu kanceláriu.

Za najväčšiu výhodu sektorového nábytku považujú zákazníci najmä cenu – sektorové zostavy bývajú zväčša lacnejšie ako jednotlivé kusy nábytku, kupované osobitne či nábytok vyrábaný na mieru. Ďalšou veľkou výhodou je zjednodušené rozhodovanie. Jednotlivé kusy sektorového nábytku spolu krásne ladia a vašou úlohou je už len vybrať vhodné doplnky. Prinášame vám niekoľko rád, ktoré vám pomôžu pri výbere sektorového nábytku.

1. Vyberajte farby, ktoré ladia s celým interiérom

Pri výbere sektorového nábytku je potrebné brať do úvahy interiér a izbu ako celok. Zamerajte sa na farby, ktoré vám zapadajú do celkovej farebnej palety bytu a harmonicky ladia s odtieňmi stien a podlahy. Svetlé farby sektorového nábytku pôsobia optimisticky a dokážu vizuálne presvetliť priestor. Svetlý sektorový nábytok je ideálny do malých priestorov ako sú úzke predsiene či malé spálne alebo detské izby. Sektorový nábytok vo farbe tmavého dreva pôsobí útulne a obzvlášť dobre vynikne v priestoroch s farebnými stenami. Sektorový nábytok výrazných farieb odporúčame najmä do farebne neutrálne ladených interiérov.

2

2. Vyberajte nábytok v štýle, ktorý v miestnosti dominuje

Pohľad na vkusne zariadenú izbu, kde spolu všetko ladí, lahodí oku. Pri výbere sektorového nábytku sa zamerajte na dizajn a štýl, ktorý dominuje vo vašom domove.

Moderný sektorový nábytok

Vyznačuje sa využívaním trvácnych moderných materiálov a má väčšinou jednoduché, hranaté tvary. Moderný nábytok často obsahuje sklo, LED osvetlenie a má lesklú povrchovú úpravu.

Sektorový nábytok v klasickom štýle

Medzi nestarnúcu klasiku medzi zostavami sektorového nábytku patrí masívne drevo a jeho imitácia. Klasický nábytok máva väčšinou nadčasový, neutrálny a nevtieravý dizajn, vďaka čomu ním ľahko zariadite akúkoľvek izbu.

Provensálsky sektorový nábytok

Tento letom dýchajúci štýl sa v našich končinách teší čoraz väčšej popularite a uplatňuje sa najmä v kuchynských, obývacích a jedálenských priestoroch. Charakterizuje ho biela farba, vzdušnosť a vidiecky nádych, zvýraznený zaujímavými detailmi ako sú napríklad kované úchyty na zásuvkách. Štýlovo veľmi pripomína rustikálny nábytok – ktorý však nájdeme aj v prevedení z tmavého dreva.

Sektorový retro nábytok

Retro nábytok je nápaditým spestrením interiéru a obľubujú ho najmä mladí ľudia. Charakterizuje ho typické zaoblenie stolíkov a stoličiek, využitie masívneho dreva/MDF a často i prítomnosť geometrických vzorov. Retro nábytok má zväčša drevené alebo kovové nožičky.

3

3. Využívajte priestor efektívne

Niekedy sa môže zdať, že je dobrý nápad zaplniť malú miestnosť sektorovými skrinkami od podlahy až po strop, aby sa maximálne využili možnosti pre úložný priestor. Takýto interiér však môže pôsobiť prepchato a neútulne. Veľké zostavy sektorového nábytku, ako sú napríklad obývacie steny, sú vhodnejšie do väčších izieb, kde môžu skutočne vyniknúť. V menších obývačkách odporúčame siahnuť po vzdušnom nábytku na nožičkách, ktorý môžete doplniť nástennými policami. Miesto na uskladnenie vašich vecí naviac môžete získať aj inak – napríklad využitím šatníkovej skrine, sedačky či postele s úložným priestorom.

4

P.S.: Potrebujete viac informácií o sektorovom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.