Leto sa blíži – takto pripravíte svoj domov na letných hostí


Radi trávite letné dovolenky s rodinou a priateľmi u vás doma? Pripravte svoje obydlie na letných hostí tak, aby ste im zabezpečili čo najlepší komfort a aby im u vás nič nechýbalo. Poradíme vám ako vybaviť hosťovskú izbu nábytkom tak, aby sa v nej vašim blízkym dobre oddychovalo a aby sa k vám vždy radi vracali.


Pohodlný spánok v hosťovskej izbe

Do základnej výbavy izby pre hostí rozhodne patrí pohodlná posteľ. Veľmi obľúbeným riešením do miestností, ktoré spájajú viacero funkcií (napríklad domáca pracovňa + hosťovská izba) sú praktické sklápacie postele, ktoré cez deň vyzerajú ako dlhá komoda alebo šatníková skriňa. V zloženom stave nezaberajú veľa miesta a rozložené poskytnú vašim hosťom dokonalý komfort.

Obľúbeným riešením pre deti je rozkladacia posteľ s výsuvný lôžkom a úložným priestorom v podobe zásuviek. Na poschodovej posteli z masívneho dreva sa pohodlne vyspí jedno dieťa a dvaja dospelí. Doplnkové lôžko v hosťovskej izbe ľahko vyčarujete v podobe rozkladacieho kresla, ktoré v zloženej podobe cez deň poslúži na oddych a relax s tabletom alebo knižkou.

2

Multifunkčné sedačky a pohovky

Ak nedisponujete osobitnou izbou pre hostí, ešte vždy môžete hosťom prichystať pohodlný priestor na prespávanie v obývačke – stačí ak to zohľadníte pri výbere sedačky a zvolíte si taký model, na ktorom sa dá pohodlne spať. Rozkladacia rohová súprava či elegantná rozkladacia pohovka sú vhodné aj do malej obývačky a skvele poslúžia ako pohodlné lôžko pre návštevu.

Tip: Originálnym a praktickým riešením do obývačky je sedacia súprava, ktorú možno rozložiť z rohovej sedačky na manželské lôžko alebo na dve oddelené lôžka.

3

Úložný priestor na kufre aj na oblečenie

Bez ohľadu na to, či k vám hostia prišli na mesiac alebo na pár dní, budú potrebovať úložný priestor na odloženie svojej batožiny, šatstva, kozmetiky a ďalších predmetov. Ideálnym riešením, za ktoré bude vďačná každá návšteva, je samostatná šatníková skriňa v hosťovskej izbe, do ktorej sa zmestia kufre aj odevy zavesené na ramienkach. Nemáte v izbe dosť priestoru na skriňu? Môže ju nahradiť jednoduchý, ľahko prenosný vešiak doplnený o praktickú komodu. Šikovným riešením je i posteľ vybavená úložným priestorom, obohatená o nočný stolík so zásuvkou.

4

Dôležité detaily, ktoré zútulnia hosťovskú izbu

Hosťovská izba, v ktorej sa návšteva bude cítiť ako doma, by mala byť vybavená atraktívnym nábytkom a doplnkami. Vytvorte vašim hosťom oázu relaxu v podobe zákutia s rastlinami, s regálom na knihy (v ktorom nesmú chýbať knihy a časopisy) a kreslom typu ušiak s taburetkou na vyloženie nôh. Súčasťou relaxačnej zóny môže byť aj moderná taburetka s úložným priestorom. Príjemnú atmosféru v izbe posilníte i doplnkami z prírodných materiálov, ktoré majú aj praktickú funkciu – ako extra úložný priestor výborne poslúži závesný vešiak alebo lavica s prútenými košíkmi.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do hosťovskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.