Ako uložiť knižky? Pozrite sa na kreatívne knižnice z našej ponuky!

Ako uložiť knižky? Pozrite sa na kreatívne knižnice z našej ponuky!

Knižnica je zaujímavým dizajnovým prvkom každej domácnosti. Ak zvolíte vhodný typ, dodá každému interiéru útulnejší vzhľad. Máme pre vás tipy na výber zaujímavej knižnice. Necháte sa inšpirovať?

Nie každý si môže dovoliť knižnicu cez celú stenu alebo dokonca po obvode celej miestnosti. Ak na ňu však v domácnosti máte priestor, určite si jednu doprajte, využijete ju totiž nielen ako úložné miesto pre knihy, je tiež výborným izolantom hluku, môže tiež slúžiť ako deliaca priečka. Pri jej výbere je dôležité sa zamerať nielen na veľkosť, ale aj materiál a dizajn. Najväčší záujem býva o malé a stredne veľké knižnice. Malá knižnica sa hodí do malého priestoru alebo do garsónky, detskej izby alebo do spálne. Použiť ju môžete napríklad na uloženie svojich najobľúbenejších kúskov.

obývacia izba - mojnabytok.sk

Kam knižnicu umiestniť?

Neodporúča sa umiestňovať ju naproti oknu. Ak na knihy celý deň svieti slnko alebo dopadá silné svetlo, ničí to samotné knihy aj ich obaly. Knihám vyhovuje skôr tienisté miesto, chlad a hlavne sucho, najlepšie miesto, kde sa málo práši. Vhodným priestorom je obývacia izba, detská alebo študentská izba, pracovňa a spálňa. Do interiéru si môžete dať knižnicu otvorenú, s presklenými alebo klasickými dvierkami – každá verzia má svoje pre i svoje proti. Pri jej výbere sa neriaďte len cenou a materiálom, dbajte na to, aby ladila s celým interiérom. Pri výbere knižnice je takisto dôležitá aj jej hĺbka, ktorá by mala byť najmenej 30 centimetrov.

Biela obývacia izba - mojnabytok.sk

Regály sú vždy skvelým riešením (nielen) pre knihy

Knižnice môžu stáť voľne v priestore alebo pri stene. Voľne stojace knižnice sú praktické, dajú sa jednoducho vypratať i premiestňovať. Skvelým riešením je voľba šikovného Regálu 150-2D Via 08, ktorý môžete použiť v tvare písmena A alebo V. Nápadité prevedenie z neho robí kúsok, ktorý podčiarkne charakter každého priestoru.

Knižnica - mojnabytok.sk

Regál ALIS predstavuje štýlové spestrenie každej obývačky, avšak, ak sa vám štýlovo hodí, oživí aj spálňu. V ponuke je vo viacerých prevedeniach – vyberte si typ, ktorý dokonale korešponduje so zvyškom nábytku.

Regálová knižnica - mojnabytok.sk

Vkusný a nápaditý Regál Rio 19 predstavuje ideálny kúsok do spálne, aj do netradične riešenej obývacej izby. Zaujímavé je najmä členenie, ktoré z neho robí neprehliadnuteľný kúsok.

Uloženie kniznice - mojnabytok.sk

Ako uložiť obsah knižnice?

Pred uložením do knižnice knihy najprv roztrieďte. Najväčšie a najťažšie knihy patria do spodných políc, ľahšie knižky patria do horných políc. Knižnicu môžete usporiadať abecedne podľa mena autora, rovnako tak môžete mať knihy roztriedené podľa žánrov. Ďalšou možnosťou je aj usporiadanie knižnice podľa farby obalu – ide o mimoriadne estetický spôsob, no potrebujete k nemu veľké množstvo kníh a horšie sa v ňom orientuje. Máte veľkú knižnicu? Stavte na uloženie kníh na výšku, zmestí sa ich do knižnice viac a tento spôsob je naozaj veľmi efektný.