Materiál na sedačku

HR PUR

Typ peny ktorý sa používa pri výrobe sedačiek a matracov.  Jedná sa o vysoko odolnú a viac tuhú penu. Výhodou sedacej súpravy vybavenej „hr pur“  je dlhšia životnosť sedacej súpravy naopak pre niekoho nevýhodou môže byť vyššia tuhosť sedáka.

Rohová sedacia súprava Salvo II

Rohova-sedacia-suprava-Salvo-II

PUR

Pur pena je základný materiál používaný na výplň sedačiek a matracov. Vyrába sa v rôznych triedach tuhosti označovaných napríklad ako T20, T25 a podobne, obyčajne pri tomto označení platí že čím je číslo za T vyššie, tým je matrac tuhší a odolnejší. Sedačky s označením T15 a T20, kupovať neodporúčame, sú najmenej odolné voči opotrebovaniu.

Pohovka Zuzia II

Pohovka-Zuzia-II

Bonell

Sedačky s bonellovými pružinami sa vyznačujú vyššou tuhosťou, a väčšou výdržou. Pri niektorých typoch sedačiek sa dáva medzi pružinu a vrchnú časť sedáka ešte kovová doska, ktorá zaisťuje, že sa pružina nepretlačí do sedáka a Vy ju tak nebudete pri sadaní cítiť. Pri bonellových sedačkách sa taktiež nemusíte obávať vŕzgania alebo iných rušivých prvkov.

Sedacia súprava Oskar

Sedacia-suprava-Oskar

Vlnovcová pružina- faliste

Je vodorovne uložená pružina v podobe vlnovky. Sedacie súpravy s vlnovcovou pružinou sa vyznačujú vyššou mäkkosťou ako bonellové pružiny.  Pri kombinácii pružiny faliste+ pur je sedacia súprava veľmi mäkká. Pri kombinácii pružiny faliste + HR pur je sedák stredne mäkký. Kombinovať sa však dá i vlnovcová pružina s bonellovou pružinou, v takom prípade je sedacia súprava stredne tuhá.

Rohová sedacia súprava Nest II

Rohova-sedacia-suprava-Nest-II