Nestarnúci fenomén – masívny nábytok

Zdalo sa, že masívnemu nábytku už dávno odzvonilo, ale opak je pravdou. Nábytok vyrobený z masívneho dreva sa rok čo rok teší väčšej obľube a popularite. Výrazný charakter, striedmosť, praktickosť, ekologickosť a mnoho ďalších neprehliadnuteľných vlastností ponúka práve nábytok vyrobený z masívneho dreva. Tento nábytok v sebe ukrýva jednoducho množstvo pozitív, o ktorých sa dozviete viac v nasledujúcich riadkoch.

drevena bukova komoda_KD416

 

Dominantou je dlhovekosť

Jednou z najzásadnejších vlastností masívneho nábytku je jeho dlhovekosť a trvácnosť. Nábytok z dreva Vám vydrží veľa rokov, po ktorých ho môžete jednoducho renovovať tak, že nábytok obrúsite, namoríte alebo prelakujete. I keď si za masívny nábytok priplatíme o niečo viac jeho špecifické vlastnosti nás dokážu presvedčiť o tom, že sme sa rozhodli správne. Masívny nábytok je podstatne odolnejší a podľa odborníkov vraj vydrží až 10 krát dlhšie ako nábytok vyrobený z drevotriesky. Veď nie nadarmo sa stretávame s tým, že nábytok vyrobený z masívneho dreva sa neraz dedí ako rodinné dedičstvo.

 

Blízko prírody

Nakoľko žijeme v dobe, kedy sme obklopený industriálnou krajinou a pracujeme v okolí rušným miest,  mali by sme starostlivo zvážiť čím, a ako si zariadime naše domovy. I v domácom prostredí sa vieme predsa dotknúť prírody a vniesť si do života vôňu lesa. Presne tento pocit zažijeme akonáhle do nejakej miestnosti umiestnime kus masívneho nábytku. Nezabúdajte na fakt, že všetko čo Vás obklopuje následne ovplyvňuje vaše zdravie a prenáša sa do vášho myslenia a telesných funkcií.

 

Jednoduchá údržba

Zabudnite na predražené čistiace prostriedky plné chemikálií. Na bežnú starostlivosť o masívny nábytok stačí klasická suchá, poprípade jemne navlhčená mäkká handrička. Po čistení navlhčenou handričkou môžete prípadnú vlhkosť ešte dodatočne odstrániť suchou handričkou. Pre vyšší lesk a precíznejšie ošetrenie môžete siahnuť i po prípravku určenom na drevené povrchy. Pred samotnou aplikáciou však odporúčame prípravok odskúšať na malej ploche, najlepšie na málo viditeľnom mieste, aby sme sa uistili či masívny nábytok tento prípravok toleruje. Predídete tak prípadným nechceným škodám na nábytku, a zároveň sa uistíte, aké množstvo prípravku je vhodné použiť.