Objavujeme kúzlo masívneho nábytku

Žijeme uprostred industriálnej krajiny a v okolí rušných miest, ktoré pôsobia veľmi chladno a neútulne. No i v takomto prostredí sa môžeme dotknúť prírody a vniesť si do domácnosti vôňu lesa, a to v podobe masívneho nábytku.

Možno si myslíte že masívny nábytok nie je v tejto dobe obľúbený tak, ako pred niekoľkými rokmi. Opak je však pravdou. Nábytok z masívneho dreva sa stáva veľmi populárny a opäť si medzi ľuďmi nachádza istý pôvab. Veď práve nábytok z masívu dokáže Váš domov urobiť útulným a zároveň nadčasovým a moderným miestom pre bývanie.

Drevený masív je 100 % prírodný materiál, ktorý vznikol opracovaním prírodného dreva bez použitia lepidiel. Masívny nábytok vám dáva istotu, že jeho dôkladné spracovanie dokáže odolať zubu času nielen po stránke odolnosti a životnosti ale i dizajnu. Ďalšou skutočnosťou je i fakt, že nábytok vyrobený z masívu dokáže byť aj bez akejkoľvek dekorácie dominantou každej izby. Taktiež ide o najzdravšiu formu nábytku vôbec, vďaka čomu je veľmi vhodný pre alergikov i malé deti.

LK_102

masívu sa vyrába nábytok všetkého druhu, vďaka čomu je ním možné vybaviť alebo doplniť každú jedno izbu v domácnosti. Pri kúpe masívneho nábytku si musíte siahnuť hlbšie do vrecka, avšak počiatočné vyššie náklady sa časom zmenia na veľkú výhodu. Masívny nábytok nemusíte nahradzovať po krátkom čase iným nábytkom, pretože tento skvost bude slúžiť i ďalšej generácií. Kúpou masívneho nábytku zaručene nič nepokazíte ani neprekombinujete, pretože masívny nábytok ponúka jednoduché a čisté línie. Navyše Váš domov doplníte o krásu prírodného dreva s príjemnou vôňou. Drevený nábytok Vám jednoducho umožní byť v prírode aj keď ste doma.

Údržba takéhoto typu nábytku nie je vôbec zložitá. Masívny nábytok býva lakovaný a napustený voskami, ktoré nábytok chránia voči mechanickému poškodeniu a vode. Taktiež nábytok chránia pred škodcami. Kvalitné ekologické prípravky, ktorými je nábytok ošetrený krásne zvýraznia aj kresbu dreva.

Masívny nábytok sa vyrába z rôznych druhov drevín, pričom každá z nich má svoje charakteristické vlastnosti – sfarbenie, pevnosť, drevo-kresbu.

Často vyskytujúcim sa druhom dreva je smrekové drevo, ktoré vyniká dostatočnou pevnosťou. Smrekové drevo sa vyznačuje originálnou štruktúrou a drevo-kresbou. Vďaka svetlo smotanovej farbe sa drevo jednoduchšie morí či farbí.

Väčšou krehkosťou sa vyznačuje borovicové drevo, ktoré je o niečo mäkšie než smrekové drevo. Borovicové drevo má veľmi výraznú drevo kresbu a prirodzene svetlú farbu, ktorá časom naberá nádych medovej farby.

masivna komoda_KD 153

Obľúbeným dreveným masívom je i dub. Dubové drevo je vysoko kvalitné s výraznou drevo kresbou. Nábytok z dubového dreva je charakteristický vysokou pevnosťou a odolnosťou. Nábytok z dubového dreva sa radí do kategórie luxusného nábytku so skutočne dlhou životnosťou.

V prípade bukového dreva ide o veľmi tvrdé drevo s jemnou a elegantnou štruktúrou. Bukové drevo je relatívne svetlej farby.

masivna TV skrinka bukove drevo_RV402

V neposlednom rade môžete siahnuť aj po ďalšej zaujímavej drevine ako je orech či čerešňa. Ide o dostatočne pevné drevo, ktoré je vhodné na opracovanie. Čerešňové drevo má navyše príjemnú červenkastú farbu a zaujímavú drevo kresbu.