Zariaďujeme garsónku na pohodové mestské bývanie


Bývanie v garsónke je obľúbeným riešením výhodného bývania najmä pre študentov, mladých ľudí a páry. Zariaďovanie garsónky si však vyžaduje istú dávku kreativity, a to najmä v prípade, že byt nemá veľkú metráž. Poradíme vám ako si môžete zariadiť vašu garsónku tak, aby bývanie v nej bolo pohodové a praktické.


1. Kráľovský úložný priestor

V malom byte záleží na každom centimetri a úložný priestor má cenu zlata. V prípade, že nechcete investovať do vstavaných úložných riešení, vyberte si nábytok, ktorý poskytuje dostatok úložného priestoru v každej zóne. Vhodným kúskom do predsieňovej zóny je botník s policami, ktorý zároveň môže slúžiť aj ako komoda. Na skladovanie odevov je ideálna veľká šatníková skriňa s posuvnými dverami, ktorá nahradí vstavanú skriňu a ak sú jej dvere vybavené zrkadlom, môže naviac vizuálne zväčšiť miestnosť.

2

2. Nábytok, ktorý má viac ako jednu funkciu

Multifunkčný nábytok oceníte všade tam, kde bojujete s nedostatkom úložného priestoru. Investujte preto do praktického nábytku, ktorý má premyslený dizajn a plní viac ako jednu funkciu. Rozkladacia pohovka vám môže poslúžiť ako posteľ vhodná na každodenné spanie. Rozkladací regál so stolíkom vám umožní mať aj v garsónke plnohodnotnú pracovňu na home office s laptopom. Truhlica z masívneho dreva vám poskytne úložný priestor a navyše poslúži ako lavička na príležitostné sedenie.

3

3. Smart nábytok, ktorý šetrí miesto

Medzi najobľúbenejšie výdobytky moderného nábytkového dizajnu do malých priestorov rozhodne patria sklápacie postele. Vďaka posteli rafinovane schovanej v nástennej konštrukcii môže byť váš byt cez deň vzdušný a priestranný a v noci si v ňom vychutnáte plnohodnotný spánok. Moderná sklápacia posteľ môže cez deň vyzerať ako klasická skriňa alebo dlhá komoda. Zaujímavým riešením je i sklápacia jednolôžková posteľ, ktorá sa dá jednoduchým sklopením prerobiť na písací stôl a je vybavená aj praktickým úložným priestorom v podobe poličiek.

Tip: Ak chcete oddeliť jednotlivé zóny v garsónke nábytkom, ktorý je funkčný a praktický, a zároveň pôsobí vzdušne, odporúčame vám investovať do pyramídového regálu alebo policového regálu v neutrálnej farbe.

4

4. Farby, ktoré oživujú

Malé priestory profitujú z nábytku v svetlých farbách, akými sú biela, krémová, béžová či svetlosivá. Svetlú obývaciu stenu môžete doplniť sedačkou v neutrálnej farbe a zvyšný nábytok a doplnky zladiť do farieb, ktoré váš priestor oživia a spravia ho zaujímavejším. Sedací vak výraznej farby plnohodnotne nahradí kreslo a je ako stvorený na pozerania televízie alebo čítanie. Váš priestor môžete rozžiariť aj s pomocou farebných obrazov na stene, originálnych tapiet, závesov, ale aj využitím pestrého farebného koberca, ktorý vynikne najmä v kombinácii s farebne neutrálnym nábytkom.

5

5. Dizajnový nábytok – jedinečný štýl

Bez ohľadu na to, či zariaďujete byt pre seba alebo ho plánujete prenajímať, vaša garsónka si zaslúži mať svoj jedinečný štýl. Vytvoríte ho výberom farieb, vzorov a doplnkov, ale aj voľbou nábytku – nemal by tam chýbať aspoň jeden originálny a neopozeraný dizajnový kúsok. Môže ním byť napríklad výrazné svietidlo, farebné kreslo, sada dizajnových políc na stene alebo originálna dizajnová komoda.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.