Vyberáme kúpeľňový nábytok – 6 praktických rád pre inšpiráciu

Kúpeľňový nábytok nepatrí medzi nábytok, ktorý sa vymieňa často. Na nový nábytok do kúpeľne zvyčajne myslíme len vtedy, keď má kúpeľňa prejsť väčšou rekonštrukciou, ktorá spravidla zahŕňa aj výmenu sanity a obkladov. Kúpeľňový nábytok by mal byť maximálne funkčný a mal by vydržať dlhší čas. Prinášame vám preto praktické rady, ktorými sa môžete inšpirovať pri dizajnovaní vašej nadčasovej kúpeľne.

1. Investujte do nábytku, ktorý má uzavretý úložný priestor

Ak máte radi poriadok a nebaví vás utierať prach na poličkách, vyberte si nábytok do kúpeľne, ktorý je vybavený nepriehľadnými dvierkami. Vysoká skrinka do kúpeľne s množstvo poličiek, skrytých za dvierkami, vám pomôže naplno využiť priestor aj vo veľmi malej kúpeľni. Skrinka pod umývadlo s dvierkami vám umožní elegantne a nenápadne schovať kozmetiku, hygienické potreby alebo čistiace prostriedky pred prachom aj pred pohľadmi návštev.

kupelnovy-komplet-santa-fe

2. Zväčšite priestor malej kúpeľne s pomocou zrkadiel

Veľké zrkadlo na stene či kúpeľňová skrinka so zrkadlom na dvierkach dokáže opticky „nafúknuť“ aj stiesnený priestor panelákovej kúpeľne, v ktorom je vzácny každý centimeter štvorcový. Kúpeľňová zrkadlová skrinka je ideálnym riešením práve do takýchto priestorov – za zrkadlom sa skrývajú praktické poličky, ktoré sú ako stvorené na množstvo drobností, bez ktorých sa v kúpeľni nezaobídete.

kupelnovy-komplet-santa-fe-blue-60

3. Ušetrite miesto so zabudovaným košom na bielizeň

Kôš na bielizeň patrí medzi „nemotorné“ doplnky, ktoré zvyknú zaberať veľa miesta a nie vždy zapadajú do celkového štýlu, v ktorom je zariadená vaša kúpeľňa. Je to však nevyhnutný artikel, ktorý nesmie chýbať v žiadnej kúpeľni s práčkou. Výborným riešením sú kúpeľňové skrinky s košom na prádlo, ktorý je súčasťou zostavy, a je schovaný za dvierkami. Kúpeľňová skrinka s výklopným košom na bielizeň, ktorý sa ľahko otvára a vyprázdňuje, vám pomôže udržať poriadok vo vašej kúpeľni.  

4. Zjednodušte si upratovanie vďaka závesným skrinkám

Počas výberu vhodného nábytku do kúpeľne budete stáť pred rozhodnutím, či máte uprednostniť klasické kúpeľňové skrinky stojace, vybavené nožičkami, alebo moderné závesné skrinky bez nožičiek, ktoré sa montujú rovno do steny. Závesná kúpeľňová skrinka má oproti tej klasickej hneď niekoľko výhod:

  • opticky odľahčí vašu kúpeľňu
  • ľahšie sa pod ňu dostanete s vysávačom aj s mopom, vďaka čomu bude upratovanie kúpeľne príjemnejšie
  • môže pod ňou vysávať aj šikovný robotický vysávač.

Biela závesná skrinka do kúpeľne na stenu s vysokým leskom alebo závesná skrinka do kúpeľne smotanovej či krémovej farby je ideálne riešenie do malej kúpeľne, ktorá potrebuje trochu presvetliť.

5. Investujte do skrinky s dvojumývadlom

Bežná kúpeľňová skrinka s umývadlom postačí do domácnosti, v ktorej režimy jednotlivých členov rodiny spolu nekolidujú. V prípade, že sa o kúpeľňu každé ráno „bije“ viacero ľudí, napríklad vaše deti, ktoré sa ponáhľajú do školy,  zvážte investíciu do moderného dvojitého umývadla. Kúpeľňová skrinka s dvojumývadlom umožní dvom osobám súčasne aby sa venovali rannej hygiene, a zároveň vytvorí aj dvojnásobný úložný priestor.

Kúpeľňový komplet MONAKO GREY OAK

6. Vyberte si hotovú kúpeľňovú zostavu a ušetrite čas aj peniaze

Zladiť nábytok do kúpeľne nie je vždy jednoduchá úloha, najmä ak máte obmedzený rozpočet. V prípade, že hľadáte kvalitné a zároveň lacné kúpeľňové skrinky, riešením je kúpeľňová zostava, ktorej komponenty spolu vytvárajú harmonický celok. Kúpeľňové komplety, ktoré sú zladené farebne aj veľkostne, vám ušetria čas pri výbere nábytku, a nezaťažia váš rozpočet na rekonštrukciu kúpeľne tak ako nábytok vyrobený na mieru.