Vyberte si nábytok, ktorý vašu kúpeľňu skrášli

Kúpeľňa je väčšinou najmenšou miestnosťou v dome, ktorá je však pre náš život a pohodlie nevyhnutná. Preto si zaslúži byť vkusne a prakticky zariadená. Pred tým, než si začnete vyberať nábytok do kúpeľne, mali ste by myslieť na niekoľko dôležitých vecí. Prezradíme vám, ako to urobiť čo najjednoduchšie a najlepšie.

kúpeľňový nábytok mojnabytok

Priestor v kúpeľni rozhoduje

Základným krokom pri zariaďovaní akejkoľvek miestnosti je jej dôkladné zmeranie, aby si vedeli, čo všetko si v nej môžete dovoliť. Nezabudnite si tiež premyslieť, koľko sanitárneho zariadenia či spotrebičov do kúpeľne umiestnite, pretože práve tie zvyknú zabrať najviac priestoru. Sprcha alebo vaňa? Aj toto je jedna zo základných otázok, ktorá by vám mala byť jasná hneď od začiatku.

Rozmyslite si tiež, ktoré veci budete v kúpeľni skladovať. Chcete v nej mať skrinky s ručníkmi, uterákmi, čistiacimi prostriedkami alebo sa pre nich nájde miesto aj v inej časti domu či bytu? Budete si tak istí, aký veľký nábytok potrebujete a akú kapacitu by mal mať.

Umývadlové skrinky neslúžia len na uchytenie umývadiel, ale aj na skladovanie vecí, ktoré sú k dennej hygiene nevyhnutné. Ak nedisponujete veľkou kúpeľňou, dobrým riešením môže byť rohová skrinka na umývadlo. Vo veľkých kúpeľniach si skvelo nájdu miesto rozmernejšie skrinky pre dve umývadlá, ktoré ocení viacčlenná rodina.

Štýlovo zladený kúpeľňový nábytok

Ďalší úložný priestor získate vďaka prídavným skrinkám, ktoré vyšperkujú a doladia váš interiér. Môžu byť pripevnené na stene alebo umiestnené na podlahe. Oba typy majú svoje výhody: pod skrinky umiestnené na stene môžete položiť ďalšie veci, napríklad kôš na špinavú bielizeň. Zároveň po nimi bez problémov umyjete podlahu. Do stojacich skriniek však uložíte viac vecí, a predsa vyzerajú nenápadne a ladia s interiérom.

Pokiaľ nechcete tráviť veľa času zdĺhavým výberom jednotlivých kusov nábytku, vyberte si jednoducho celú kúpeľňovú zostavu a vytvorte si tak štýlový a dizajnovo jednoliaty interiér. Výrobcovia dnes nešetria skvelými nápadmi a vy si tak môžete zvoliť svetlý, tmavý, minimalistický, robustný, prírodný či elegantný nábytok podľa vašich predstáv.

Súčasťou vybavenia sú aj kúpeľňové zrkadlá, ktoré majú v kúpeľni špeciálne miesto. Nielenže sa pred nimi skrášlime, zároveň aj zväčšujú a osvetľujú priestor. Veľkosť zrkadla záleží od priestoru, ktorý máte k dispozícii. K dispozícii sú okrúhle, symetrické či veľké obdĺžnikové verzie. Obľúbeným moderným doplnkom sú zrkadlá so vstavaným LED osvetlením, ktoré slúžia aj ako samostatný zdroj svetla.