5 otázok, ktoré si potrebujete položiť skôr, než sa pustíte do zariaďovania vašej kúpeľne

 

Chystáte sa zariaďovať kúpeľňu a rozmýšľate, čo všetko budete potrebovať? V prvom rade si premyslite odpovede na týchto 5 otázok, vďaka ktorým si ujasníte, aký nábytok do kúpeľne potrebujete. Rekonštrukciu kúpeľne nerobíte každý rok a oplatí sa investovať rozumne.


1. Kto bude využívať vašu kúpeľňu?

Základná otázka je, koľko členov má vaša domácnosť. Bývate sami, s partnerom/partnerkou, máte malé deti alebo sa staráte o členov rodiny, ktorí majú problémy s pohyblivosťou a potrebujú bezbariérový prístup? Vaša kúpeľňa by mala byť prispôsobená potrebám všetkých osôb, ktoré ju budú každý deň využívať. Najmä v prípade väčších rodín je dôležité zamerať sa na dostatok úložného priestoru, bezpečné a dostupné elektrické zásuvky a čo najlepšiu ergonómiu a funkčnosť. Vzhľadom na to, že váš kúpeľňový nábytok bude každý deň namáhaný, odporúčame vám zamerať sa na kvalitné materiály.

2

2. Koľko priestoru máte k dispozícii?

Ak máte šťastie a vaša kúpeľňa je veľká a priestranná, môžete ušetriť čas aj financie tým, že zainvestujete do veľkej a praktickej kúpeľňovej zostavy, v ktorej je dostatok miesta pre všetko, čo v kúpeľni potrebujete – napríklad aj pre práčku či žehliacu dosku. Ak kúpeľňu využíva celá veľká rodina, zvážte dvojité umývadlo. Veľkorysé priestorové možnosti vám umožnia umiestniť do kúpeľne aj komodu, voľne stojace zrkadlo, plastovú stoličku a dokonca i menšiu infrasaunu.

3

Ak máte k dispozícii iba zopár metrov štvorcových, úložný priestor bude pre vás väčšia výzva. Vyberajte si užšie kúpeľňové skrinky, ktoré vám umožnia využiť aj priestor pod stropom a pod umývadlom. Zaujímavým riešením sú rohové umývadlá. Malý priestor kúpeľne opticky zväčšíte s pomocou veľkého zrkadla.

4

3. Preferujete sprchový kút alebo vaňu?

Rodiny s deťmi často uprednostňujú vaňu pred sprchovým kútom, a to aj v prípade, že kúpeľňa nie je veľká. Vaňa umožňuje praktické kúpanie a príjemný relax v bublinkovom kúpeli, sprchový kút však spravidla zaberá menej miesta a je bezbariérový. Kompromisným riešením je menšia vaňa so zástenou, ktorá zabraňuje nadmernému striekaniu vody počas sprchovania. Vaša kúpeľňová zostava by mala farebne a štýlovo ladiť s vašou vaňou či sprchovým kútom.

5

4. Koľko úložného priestoru potrebujete?

Patríte medzi minimalistov, ktorým stačí jeden uterák, šampón a zubná kefka s pastou alebo trávite v kúpeľni ráno aspoň pol hodinu úpravou vlasov a robením si make-upu? Zvyknete skladovať čisté uteráky, kôš na špinavú bielizeň a čistiace prostriedky v kúpeľni alebo na ne máte priestor v iných miestnostiach?

Ak v kúpeľni nepotrebujete mať veľa vecí, postačí vám na odkladanie umývadlo a zopár poličiek a vaša kúpeľňa si zachová vzdušný look. Ak sú vaše nároky na úložný priestor väčšie, pouvažujte nad rohovými regálmi či poličkami a skrinkami na práčku. Priestor na zavesenie uterákov a županov získate umiestnením háčikov na vstupné dvere alebo na dvierka skriniek.

6

5. Aký je váš rozpočet?

Aj keď váš rozpočet nie je veľký, odporúčame vám investovať do kvalitných kachličiek a do trvácnej vane/sprchového kúta, ktorých výmena je náročná a nákladná. Aj menší rozpočet vám umožní nákup kvalitného sektorového nábytku do kúpeľne, ktorého základ tvoria laminované dosky. Ak máte k dispozícii viac finančných prostriedkov, môžete siahnuť po modernej kúpeľňovej zostave z MDF s vysokým leskom.

7

 

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kúpeľne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.