Nerez

NEREZ - nerezová oceľ je známa svojimi výnimočnými vlastnosťami a výhodami, ktoré ju robia populárnym materiálom v mnohých odvetviach. Nerezové materiály sú neoddeliteľnou súčasťou moderného priemyslu a stavebníctva, a ich vlastnosti ich robia obľúbenými vo viacerých odvetviach.

nerezový drez

Vlastnosti nerezu

  • Korózna odolnosť: táto vlastnosť je dôsledkom chrómniklu, ktorý vytvára ochranný oxidový povlak na povrchu ocele. Z nerezu sa vyrábajú prvky ako sú nohy stolov, stoličiek, rúčky, úchyty, ale aj kuchynský nábytok, drezy, stolové dosky či kúpeľňový nábytok. Vynikajúco sa takisto hodí do exteriéru, nakoľko je nerez odolná voči poveternostným podmienkam a nemá tendenciu hrdzavieť.
  • Vysoká teplotná odolnosť: rezistentná voči vysokým teplotám, dá sa využiť pri tepelne náročnom spracovaní. Využíva sa na výrobu vstavaných spotrebičov - chladničky, sporáky a drezové časti.
  • Hygienické vlastnosti: vzhľadom na svoju odolnosť voči korózii a schopnosti ľahkého čistenia je nerezová oceľ vhodná  na miesta, kde je potrebná zvýšená hygiena, ako napríklad kuchyne či kúpeľne.
  • Nízka údržba: nerezová oceľ nevyžaduje špeciálnu starostlivosť a je ľahko udržiavateľná. Väčšina povrchových nečistôt sa dá jednoducho odstrániť pomocou bežných čistiacich prostriedkov. Odolná voči škrabancom aj chemikáliam.
  • Recyklovateľnosť: ekologická voľba, prispieva k zníženiu environmentálnych dopadov a chráni tým životné prostredie.