6 tipov na vytvorenie pohodovej a útulnej vianočnej atmosféry

Na vytvorenie pohodovej vianočnej atmosféry nemusíte stráviť dlhý čas upratovaním, nákupmi ani varením. Zjednodušte si vianočné prípravy a zamerajte sa na to podstatné – na čas, ktorý strávite so svojimi blízkymi. Nielen vaša obývačka, ale i celý váš domov môže žiariť vianočnou pohodou, ak sa počas tejto vianočnej sezóny pustíte do príprav bez zhonu a stresu. Poradíme vám, ako na to.


1. Naplánujte si predvianočné prípravy, aby ste sa vyhli časovému tlaku

Desí vás predstava toho, čo všetko ešte musíte pred sviatkami stihnúť? Nemusíte urobiť všetko a nemusíte to nosiť v hlave. Pohodlne sa usaďte na vašej obľúbenej sedačke alebo do vášho relaxačného kresla a vyložte si nohy. Vezmite si pero a papier a napíšte si zoznam všetkého, čo chcete stihnúť. Vyškrtnite všetko, čo nie je podstatné. Nezabúdajte na to, že činnosti ako upratovanie, varenie či zháňanie darčekov môžete delegovať aj na iných členov rodiny, ktorí vám radi pomôžu.

2

2. Vyzdobte si izby svetielkami

Dôležitou súčasťou vianočnej výzdoby je svetlo. Jednoduchým spôsobom ako dodať akejkoľvek izbe sviatočný nádych sú vianočné svetelné dekorácie alebo svetelné reťaze. Môžu zdobiť okenné parapety, poličky vašej obývacej steny, vašu predsieňovú zostavu aj komodu v spálni.

3

3. Pridajte (aspoň symbolický) stromček do každej izby

Vianočný stromček tradične patrí do obývačky, nemusíte však mať iba jeden! Malé stromčeky z plastu alebo vianočné kytice z čečiny vo váze môžu zdobiť všetky izby – umiestnite ich na príručný stolík v domácej pracovni, spálni či detskej izbe, a vychutnávajte si čaro Vianoc v celom vašom domove.

4

4. Vytvorte hrejivú atmosféru s pomocou plamienkov

Hravé plamienky, ktoré vytvárajú príjemné teplo v krbe, môžu zútulniť vašu obývačku, a to aj v prípade, že krb nevlastníte! Využite moderný stredobod obývačky – televízor – a pustite na ňom z internetu video, na ktorom príjemne praská ohník v krbe. Pohodovú zimnú atmosféru dotvoria prírodné voňavé sviečky z včelieho vosku, ktoré naplnia váš domov medovou vôňou.

5

5. Nájdite si čas na spoločné tvorenie

Vytvorte spolu s vašimi deťmi jedinečnú vianočnú výzdobu – veniec z čečiny, ktorý môžete zavesiť na dvere, vianočnú ikebanu, ktorá bude zdobiť váš konferenčný stolík, alebo originálne ozdoby na stromček. Nájdite si čas na spoločné pečenie a zdobenie medovníkov v kuchyni alebo jedálni.

6

6. Nájdite si spoľahlivú skrýšu pre darčeky

Súčasťou mágie Vianoc je i čakanie na darčeky, ktoré sa z ničoho nič objavia pod stromčekom. Výbornou skrýšou na darčeky, ktoré majú byť skutočným prekvapením, môže byť najvyššia polica vysokej šatníkovej skrine alebo vzdialený kút úložného priestoru vašej postele alebo sedačky.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku a doplnkoch, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.