Jedálenský nábytok, pri ktorom si celá rodina užije vianočnú pohodu

 

Jedáleň ako samostatná miestnosť alebo jedálenský kútik v obývačke či v kuchyni je počas vianočného obdobia epicentrom stretnutí a rodinnej pohody. Spoločnému stolovaniu v sviatočnom duchu je prispôsobený aj jedálenský nábytok – stôl je krásne vyzdobený, nesmie na ňom chýbať vianočné prestieranie a kopa chutného jedla. Ak nie ste spokojní s vašim súčasným jedálenským nábytkom, možno práve tieto Vianoce využijete ako príležitosť na to, aby ste vymenili starý za nový. Poradíme vám ako si vybrať.

 

Praktický stôl do jedálne

Jedálenské stoly vyberáme na základe toho, koľko priestoru máme k dispozícii a koľko osôb sa pri stole zvykne pravidelne stretávať. Veľký jedálenský stôl je vhodný do priestrannejších izieb – napríklad do kuchyne spojenej s obývačkou. Veľmi obľúbeným riešením pre milovníkov jednoduchého a nadčasového dizajnu sú kvalitné drevené jedálenské stoly. Do menších priestorov je vhodný rozkladací jedálenský stôl elegantného oválneho tvaru.

2

Pohodlné sviatočné sedenie

Pri dlhom sviatočnom stolovaní oceníte jedálenské stoličky, ktoré majú opierky na ruky. Čalúnené stoličky sú atraktívne na pohľad a veľmi pohodlné – skvele vyniknú v jedálenskom kútiku v obývačke. Pri prijímaní návštev určite uvítate aj praktické skladacie stoličky alebo moderné stohovateľné stoličky. Ak si neviete vybrať a chceli by ste mať stoličky 100% zladené so stolom, odporúčame vám vybrať si jedálenský set, ktorý obsahuje stoličky a stôl v rovnakom dizajne.

3

Osvetlenie do jedálne

Správne zvolené osvetlenie v jedálni vám bude vytvárať príjemnú atmosféru pri stolovaní nielen počas vianočných sviatkov. Prispievajú k nemu predovšetkým závesné svietidlá, a to najmä tie, ktoré vytvárajú rozptýlené svetlo. Nad jedálenský stôl môžete zavesiť jednu veľkú lampu alebo niekoľko menších svietidiel, prípadne luster – podľa toho, v akom štýle máte zariadenú jedáleň.

4

Pomocník na kolieskach

V prípade, že vašu jedáleň či jedálenský kút delí od kuchyne viac, než len pár krokov, určite oceníte servírovací stolík, na ktorom môžete pohodlne dopraviť k stolu jedlo aj nápoje. Uvažujete o netradičnom vianočnom dare pre vyznávača klasického alebo rustikálneho štýlu? Servírovací stolík v tvare glóbusu je originálny a praktický dar, ktorý sa hodí do obývačky aj do domácej pracovne.

5

Oddych po dobrej večeri

Poznáte to – poriadne ste sa najedli a najradšej by ste sa z jedálenskej stoličky presunuli na niečo ešte pohodlnejšie, napríklad na mäkkú sedačku. Príjemným miestom na oddych po dobrej večeri môže byť veľká rohová sedacia súprava alebo pohodlný ušiak. Vianočný relax po jedle však ani zďaleka nemusí byť iba o pozeraní televízie. Vychutnajte si spolu s rodinou domácu pohodu pri krbe, a to aj v prípade, že nebývate v rodinnom dome – vďaka obývacej stene s biokrbom. Sviatočnú atmosféru umocnia sviečky v orechových škrupinkách, plávajúce v miske s vodou alebo sviečky z včelieho vosku vo vianočných svietnikoch, umiestnené na konferenčnom stolíku.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o jedálenskom nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.