5 inšpirácií: vianočná výzdoba v modernom štýle


Ak máte byt zariadený v modernom štýle, pravdepodobne si nepotrpíte na konvencie. Platí to aj pre vašu vianočnú výzdobu – aj tu môžete popustiť uzdu fantázie a nedržať sa silou-mocou toho, čo si pamätáte z čias vášho detstva. Prinášame vám niekoľko inšpirácií na vianočné dekorácie, ktoré spájajú tradičné prvky s modernými.

 

1. Hand-made adventný veniec

Adventné vence neodmysliteľne patria k predvianočnému obdobiu adventu. Najčastejšie ich umiestňujeme do obývačky, na konferenčné stolíky, komody alebo na jedálenský stôl. V rámci moderných trendov sa pri vytváraní adventných vencov môžete zamerať na prírodné materiály – prútie, vetvičky stromov, sušené kvety, šípky alebo oriešky. Ako svietniky na prírodné adventné sviečky z včelieho vosku môžu poslúžiť malé zaváracie poháre. Voňavú bodku dodá adventnému vencu aromatická škorica a klinček.

2  

2. Sviatočné svetielka

K vianočnej atmosfére patria okrem klasických adventných sviečok aj rôznofarebné farebné reťaze a iné typy alternatívneho osvetlenia. Ani zďaleka však nemusia byť iba na stromčeku. Vyzdobte si vianočnými reťazami vašu obývaciu stenu, nástenné police alebo zrkadlo. Menšiu svetelnú reťaz môžete vložiť do sklenenej misy alebo veľkého zaváracieho pohára a umiestniť napríklad na kávový stolík. Vytvoríte tak zaujímavé svietidlo. Ako svietniky pre vianočné sviečky vám môžu poslúžiť staré nevyužívané šálky, malé sklenené nádoby na potraviny alebo vydlabané šupky z pomarančov.

3  

3. Alternatívny vianočný stromček

Ak vám je ľúto každý rok vyhadzovať stromček alebo vás nebaví rozkladať a skladať umelý strom, môžete sa tento rok rozhodnúť pre živý stromček v kvetináči. Stromček však môže byť vo vašom príbytku prítomný aj čisto symbolicky – ako kresba alebo svetelná silueta na stene, prípadne ako regál pyramídového tvaru, ozdobený svetelnou reťazou. Na police regálu môžete naukladať darčeky a alternatívny vianočný stromček je na svete.

4  

4. Vianočná kytica

Mnohé rodiny sa rozhodnú nemať vianočný stromček vôbec a namiesto toho si vyzdobia svoj príbytok kyticou z halúzok ihličnanov. Takúto vianočnú inštaláciu môžete vytvoriť s pomocou klasickej vázy alebo vysokého kvetináča či krčahu. Na konáriky môžete zavesiť vianočné ozdoby, roľničky, svetelné reťaze alebo sladké medovníčky. Vianočná kytica pekne vynikne nielen na jedálenskom stole, ale aj na konferenčnom stolíku či na komode.

5  

5. Netradičné vianočné stolovanie

K vianočnému stolovaniu pri jedálenskom stole patria slávnostné obrusy, prestieranie a servítky. Sviatočný stôl vyzerá najlepšie vtedy, keď je na ňom všetko krásne farebne zladené. Nebojte sa experimentovať s farbami. Výzdoba na vašom stole nemusí byť nutne iba biela, zelená, červená a zlatá. Sviatočne pôsobia aj lesklé dekorácie v striebornej, medenej či staroružovej alebo kobaltovo modrej farbe. Výzdobu môžete doladiť svetelnou reťazou, natiahnutou po celej dĺžke stola alebo živými kvetmi – napríklad vianočnou ružou v kvetináči.

6 

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.