6 tipov ako vytvoriť z detskej izbičky útulné miesto pre hry, učenie aj relax

Detská izba je malé kráľovstvo, v ktorom by sa vaše ratolesti mali za každých okolností cítiť príjemne a bezpečne. Nie je to iba miestnosť, do ktorej prídu prespať a napísať si domáce úlohy. Pomôžeme vám vytvoriť detskú izbu snov, v ktorej sa vaše deti budú s potešením nielen hrať a učiť, ale aj venovať kreatívnym aktivitám, cvičeniu alebo čítaniu kníh. Prinášame vám šesť tipov na nábytok a doplnky, ktoré vylepšia izbu vašich detí, bez ohľadu na ich vek.


1. Nápaditý a praktický regál

Detské regále nemusia slúžiť len na knihy, zošity a učebnice. Detský regál v tvare domčeka so strieškou je ako stvorený do izby pre menšie deti, kde poslúži aj ako priestor na hranie sa s bábikami. Staršie deti ocenia rozkladací regál so stolíkom, ktorý môžu využívať ako písací stôl počas domácich príprav do školy.

2

2. Sedacie vaky pre malých aj veľkých

Detské sedacie vaky sú perfektným doplnkom do izby pre deti všetkých vekových kategórií. Komfortný sedací vak s podnožkou či veľký rozkladací sedací vak poteší starších školákov a študentov, ktorí radi pracujú s notebookom na kolenách. Sedací vak v tvare lopty nadchne zanietených športovcov. Sedacie vaky so zvieracím motívom či ľahko prenosné taburetky sú ako stvorené do izbičky pre predškolákov.

3

3. Koberce na hry a zútulnenie izby

Na kobercoch sa dá hrať, relaxovať na sedacom vaku alebo cvičiť. V každom prípade dokážu detské koberce vylepšiť a zútulniť detskú izbu tým, že odizolujú studenú podlahu a spríjemnia vašim deťom chodenie po izbe na boso. Kým najmenšie deti určite ocenia koberec s motívom ulice, na ktorom sa môžu hrať s autíčkami, staršie deti poteší nápaditý vzorovaný koberec či neutrálne sfarbený koberec, ktorý zapadá do farebnej schémy detskej izby.

4

4. Police ako doplnkový úložný priestor

Nástenné police sú skvelým vylepšením detskej izby – pomôžu navýšiť úložný priestor a využiť ho na maximum. Nápaditá nástenná polica je ako stvorená na vystavenie detských pokladov, fotografií, diplomov a trofejí. Jednoduchá nástenná polica pri posteli môže poslúžiť aj ako alternatívny nočný stolík. Závesná skrinka nad písacím stolom je elegantným riešením na uskladnenie písacích a školských pomôcok.

5

5. Upokojujúce hojdacie prvky

Deti milujú hojdačky na ihrisku či na dvore – prečo by si ich nemali dopriať aj doma? Okrúhla hojdačka je vhodná na inštaláciu do exteriéru aj do interiéru a je vyrobená z odolného materiálu. Zaujímavou alternatívou je závesné kreslo, ktoré je vybavené praktickým odnímateľným poťahom. Na pokojný relax s knižkou v ruke je ako stvorené čalúnené hojdacie kreslo.

6

6. Doplnky podporujúce kreativitu

Prekvapte vaše deti doplnkami, ktoré im pomôžu rozvíjať ich talenty prostredníctvom hier. Môže to byť napríklad pôvabný detský stan alebo domček na hranie, ktorý môžu v lete využívať aj na záhrade. Tvorivosť vašich detí podporí i detská drevená tabuľa, na ktorú si môžu kresliť, či farebné drevené kocky, vďaka ktorým budú vaše deti rozvíjať svoje motorické schopnosti zábavnou formou.

7

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.