Takto zariadite trendy študentskú izbu pre teenagerov

Izba pre teenagerov je výzva pre nejedného rodiča – našťastie na ňu nemusíte byť sami, vaši puberťáci vám radi uľahčia prácu a vyberú si nábytok aj doplnky. Jednoduchým riešením do študentskej izby je farebne a štýlovo zladený sektorový nábytok. Čo však v prípade, že sa rozhodnete sami zladiť jednotlivé kusy nábytku? Poradíme vám ako vyberať nábytok tak, aby boli vaši teenageri spokojní.


Posteľ ako solídny základ

Pre študentov, ktorí prerástli detské postele s rozprávkovými motívmi, je výborným riešením vyvýšená posteľ, ktorej súčasťou je skriňa a písací stôl. Poschodové postele sú ako stvorené do izby, o ktorú sa delia viacerí súrodenci. Posteľ s výsuvným stolíkom a úložným priestorom pod posteľou je vhodná do malej izby, v ktorej čiastočne nahradí skriňu. Do menších priestorov detských a študentských izieb sú skvelým riešením aj praktické sklápacie postele ukotvené k stene, ktoré cez deň nezaberú veľa miesta. Vďaka sklápacej posteli bude miestnosť pôsobiť vzdušnejšie a vaše ratolesti získajú viac miesta na relax, cvičenie či umelecké aktivity.

2

Kvalitná skriňa (nielen) na oblečenie

Šatníková skriňa teenagerov málokedy slúži len na starostlivo poskladané šatstvo. Pre nedostatok iného úložného priestoru skončí často ako „skladisko“ na všetko možné – od športových potrieb, cez elektroniku, po staré zošity a skriptá. Pomôžte vašim deťom vytvoriť si funkčné úložné systémy tým, že im zabezpečíte priestrannú šatníkovú skriňu, v ktorej nebude núdza o miesto. Šatníková skriňa s niekoľkými typmi úložného priestoru (police, zásuvky, vešiaková tyč) je praktickým riešením do izby s obmedzenými úložnými možnosťami.

3

Štýlové stoly a stolíky

Každý študent potrebuje písací stôl, ktorý bude vyhovovať jeho potrebám. Rohový písací stolík s úložným priestorom či praktický posuvný stôl, ktorý v zloženom stave zaberie minimum miesta, je výborným riešením do izby, o ktorú sa delí viacero súrodencov. Študentská izba je však aj priestorom pre relax a jej súčasťou môže byť i kreslo či malá pohovka, ktorá si pýta originálny konferenčný stolík či multifunkčný príručný stolík, ktorý sa dá využiť aj ako nočný stolík k posteli či ako podstavec pod izbovú rastlinu.

4

Sedací vak na štúdium aj na veget

Sedacie vaky sú ideálnym nábytkom pre teenagerov a mladých študentov – dá sa na nich sedieť s knižkou a učivom, ale aj relaxovať pri obľúbenom seriáli či videohrách. Rozkladací sedací vak možno využiť ako alternatívne lôžko. Veľký farebný sedací vak s podnožkou môže byť vítaným farebným osviežením študentskej izby. Nápadité taburetky sú ľahko prenosné a môžu poslúžiť aj ako alternatívne stoličky k písaciemu stolu.

5

Pestré koberce

Neodmysliteľným doplnkom, ktorý zútulní študentskú izbu, sú atraktívne koberce. Výrazný farebný koberec s dlhým vlasom, pôvabný koberec s geometrickým vzorom či rôznofarebný kockovaný koberec dokáže vdýchnuť život izbe plnej nábytku neutrálnej farby.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do izby pre teenagerov, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.