Čarovná a funkčná detská izbička pre dievčatko


Zariaďovanie izby pre dievčatko je úloha, na ktorú budete potrebovať dostatok času a fantázie. Základ izby pre vašu dcéru môže tvoriť detský sektorový nábytok, no neodmysliteľnou súčasťou dievčenskej izby sú i vhodne vybraté doplnky, ktoré z nej vytvoria príjemné a útulné miesto pre hry, učenie aj odpočinok. Poradíme vám ako spojiť v detskej izbe funkčnú stránku s estetickou a zariadiť ju tak, aby sa v nej vaša ratolesť cítila ako vo vatičke.


Nadčasový nábytok v jemných farbách

Farba nábytku v dievčenskej izbe nemusí byť nevyhnutne ružová. Kvalitný detský sektorový nábytok neutrálnej bielej farby s drevenými prvkami či detský nábytok v kombinácii bielej, svetlosivej a svetlého dreva vytvorí ideálny základ, ku ktorému môžete dokombinovať farebný nábytok – napríklad poschodovú detskú posteľ s úložným priestorom.
Jemné a svetlé farby ako biela, krémová, béžová či sivá sú nadčasové a budú dobre vyzerať v kombinácii s pastelovými aj sýtejšími odtieňmi.

2

Splnený sen pre malú princeznú

Mnohé dievčatá snívajú o princeznovskej spálni, ktorá vyzerá ako z cukru. Jej základ môže tvoriť pôvabný bielo-ružový sektorový detský nábytok, ktorý je zároveň veľmi praktický, vďaka dostatku úložného priestoru. Aj jeden kus nábytku však môže zásadným spôsobom zmeniť atmosféru v dievčenskej izbe – napríklad atraktívna princeznovská posteľ, detská posteľ s prístelkou vybavená baldachýnom alebo originálna rozprávková posteľ v tvare koča. Staršie princezné môže nadchnúť romantické čalúnené jednolôžko s vysokým čelom v štýle Chesterfield.

3

Rozkošný domček pre bábiky

Medzi obľúbené „spolubývajúce“ v dievčenskej izbe nepochybne patria bábiky a iné hračky, ktoré tiež potrebujú svoj priestor. Vašej dcére preto zaručene urobí radosť regál v tvare domčeka, ktorý môže poslúžiť ako útočisko pre jej rozprávkový svet hračiek, ale aj pre knihy alebo časopisy. Rovnakú úlohu vie splniť aj polica v tvare domčeka, ktorá poslúži ako úložný priestor i ako praktický a ľahko prenosný domček na hranie.

4

Toaletný stolík pre malú parádnicu

Kozmetický alebo toaletný stolík je snom mnohých mladých slečien, ktoré sa začínajú zaujímať o líčenie a úpravu vlasov. Doprajte vašej dospievajúcej mladej dáme toaletný stolík, ktorý nezaberie veľa miesta, no urobí jej veľkú službu a bude pre ňu tiež skvelou pomôckou pri rozvíjaní jej kreativity. Malý toaletný stolík s taburetom či praktický toaletný stolík s osvetleným zrkadlom môže zaujať čestné miesto v dievčenskej izbe.

5

Koberec na zútulnenie izbičky

Bez ohľadu na to, koľko rokov má vaša dcéra, jej izba môže byť ešte krajšia a útulnejšia vďaka správnej voľbe koberca. Hravý detský koberec s rozprávkovým motívom, pôvabný dievčenský koberec s romantickými kvietkami či jednoduchý ružovo-biely koberec dokáže dodať dievčenskej izbe teplo a spestriť ju. Ak je však izba plná výrazných doplnkov a farebného nábytku a potrebovala by naopak trochu “utlmiť” a vyvážiť, ideálnym riešením do nej je štýlový čisto biely koberec s vysokým vlasom.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej izby pre malé slečny alebo dospievajúce dievčatá, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania nábytku? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.