Doprajte svojmu dieťaťu zdravý a pohodlný spánok

Vaše bábätko neustále rastie a vy zrazu musíte postieľku vymeniť za detskú posteľ? Ako ale vybrať detskú posteľ správne ? Veď detských postelí je na trhu mnoho a len veľmi ťažko si je z toho obrovského množstva vybrať. Preto sa nechajte inšpirovať naším článkom, ktorý Vám uľahčí rozhodovanie pri výbere správnej postele pre vašu malú ratolesť.

Správne zvolená detská posteľ, ktorá zabezpečí dieťaťu kvalitný a ničím nerušený spánok je základom pre ďalší úspešný deň plný nových zážitkov. Pri výbere tej správnej detskej postele treba brať ohľad predovšetkým na praktickú stránku, aby bola detská posteľ nie len pekná, ale predovšetkým prakticky využiteľná.

V prvom rade si treba ale uvedomiť, na aké dlhé obdobie detskú posteľ kupujete. Od toho sa odvíjajú parametre postele ako napríklad veľkosť, tvar, materiál či farebné prevedenie a vzory postele.  Taktiež netreba zanedbať správny výber roštov a matracov, nakoľko chrbtica dieťaťa sa neustále vyvíja a je náchylná k nevhodnému vonkajšiemu pôsobeniu. Do detskej postele voľte pevný rošt, ktorý bude odolávať i menej opatrným zaobchádzaním. Pri kúpe matraca platí zásada zlatej strednej cesty. Odporúča sa matrac so strednou tvrdosťou. Detská posteľ by mala spĺňať i bezpečnostné parametre, k čomu Vám pomôže detská posteľ so zábranou. Zábrany k posteliam je taktiež možné zakúpiť i samostatne a keď dieťa vyrastie, jednoducho ju odstránite.

detska postel_ALAN biela

Väčšie deti, ktoré si vedia vyjadriť svoj vlastný názor pokojne zapojte do výberu detskej postele. Deťom sa bude vždy lepšie spať v posteli, ktorá sa im páči. Hitom sú momentálne rôzne auto - postele či postele s motívom zvieratiek a rozprávkových postavičiek. Deti tieto postele priam milujú a veľmi rýchlo si detskú posteľ obľúbia. Obľúbené sú taktiež detské vyvýšené či poschodové postele, ktoré deťom poskytnú miesto pre hranie sa a šantenie, ktoré je v ich veku neodmysliteľnou súčasťou. Pri poschodových posteliach ale vždy dobre zvážte, či je dieťa už dostatočne vyspelé a veľké pre takýto typ postele.

detska auto postel_MONZA cervena

Výbornou voľbou sú i detské postele s prístelkou. Ide o detskú jednolôžkovú posteľ, ktorú je možné rozložiť, čím vznikne ďalší priestor určený pre spanie. Prístelka je veľmi praktická a to najmä v prípade keď budete chcieť počas noci ostať spať s dieťaťom či ho len uspať.  Výsuvná časť detskej postele je taktiež veľmi nápomocná ako poistka pre možným pádom dieťaťa z postele.