Máte doma predškoláka? Táto detská izba má všetko potrebné na jeho úspešný štart v prvom ročníku

Váš malý predškolák sa už nevie dočkať prvého školského zvonenia a vy si lámete hlavu s tým, ako čo najlepšie zariadiť jeho detskú izbičku tak, aby mu v nej nič nechýbalo? Možností je veľa – detský nábytok pre školákov nájdete v rôznych štýloch a farbách, ktoré sú vhodné pre školopovinné deti. Nezabudnite však zapojiť do výberu nábytku a doplnkov aj vašu ratolesť – izba je predsa určená vášmu dieťaťu, ktoré v nej bude tráviť veľa času.


Bábätkovskému nábytku odzvonilo – detská izba pre školáka počíta so zmenami

Keď sa zo škôlkara stáva prvák na základnej škole, je najvyšší čas na výmenu nábytku v detskej izbe. Ak si chcete ušetriť čas pri výbere jednotlivých kusov nábytku do detskej izbičky, odporúčame vám siahnuť po sektorovom nábytku, v ktorom sú jednotlivé kúsky farebne a štýlovo zladené a tiež prispôsobené výške dieťaťa. Dievčenská detská izba môže byť ladená do jemných, pastelových farieb a detská izba pre chlapca môže obsahovať výraznejšie farebné akcenty. Detské izby pre dievčatá aj chlapcov však môžete zariadiť aj v úplne neutrálnom štýle – univerzálny detský nábytok v neutrálnych farbách ako sú béžová, hnedá, krémová, biela a sivá sa ľahko kombinuje a necháva veľa priestoru pre kreativitu vašich detí pri dotváraní ich kráľovstva.

2

Zdravé sedenie pomáha pestovať zdravé návyky

Zdravé sedenie pri písacom stole by malo byť samozrejmosťou už pre prvákov, ktorí si budujú správne študijné návyky. Detské stoličky by mali byť pohodlné a prispôsobené výške dieťaťa. Výškovo nastaviteľná stolička v kombinácii s rastúcim stolom je ideálnym riešením pre prváčikov. Takáto nastaviteľná zostava im vydrží niekoľko rokov. Vhodnou alternatívou je detský písací stôl, ktorý môže byť súčasťou sektorového nábytku, skombinovaný s detskou stoličkou s kolieskami a opierkami na lakte.

3

Úložný priestor na školské potreby nesmie chýbať

S nástupom do školy začnú rásť nároky vášho dieťaťa na úložný priestor – k oblečeniu a hračkám pribudnú knihy, zošity a školské potreby. Veľká šatníková skriňa, umiestnená v rohu detskej izby, poskytne vášmu školákovi praktický úložný priestor na oblečenie aj na množstvo ďalších vecí. Na knihy a zošity je vhodný samostatne stojaci regál alebo nástenná polica či skupina menších nástenných poličiek. A čo hračky a športové potreby, ktoré ešte vždy patria do detskej izby? Na ich uskladnenie dobre poslúži praktická drevená truhlica či regál s farebnými dvierkami alebo boxmi.

4

Aj školáci potrebujú miesto na oddych a rozvíjanie kreativity

Relaxačná a tvorivá zóna by mala byť samozrejmosťou v každej detskej izbe. Na priestorové vymedzenie takejto zóny môže poslúžiť napríklad koberec, na ktorom sa deti môžu hrať a cvičiť. Detskú kreativitu podporia hračky a rôzne pomôcky na rozvoj tvorivosti, napríklad drevená tabuľa na kreslenie. Súčasťou oddychovej zóny môže byť aj pohodlné kreslo, na ktorom sa dobre číta či pozerajú filmy. Sedací vak je obľúbeným typom kresla u detí – ľahko sa prenáša a dá sa na ňom sedieť i ležať. Závesné kreslo poslúži zároveň aj ako originálna interiérová hojdačka.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.