Pomoc, kupujeme nábytok pre tínedžera! 6 tipov pre chytrých rodičov

Vaša ratolesť dorástla do puberty a dožaduje sa nového nábytku, vďaka ktorému bude mať vo svojej izbičke pocit, že už nie je malé dieťa. Znie to povedome? Nezúfajte, táto úloha nie je nad vaše sily. Pomôžu vám vaše vlastné deti. A naše tipy. 

 

1. Vytvorte vašim puberťákom oázu s dostatkom súkromia 

Častým problémov súrodencov v tínedžerskom veku býva to, že si nevedia rozdeliť priestor v izbe tak, aby mal každý z nich dostatok súkromia, po ktorom tak túžia. Vhodným riešením je zvýšená alebo poschodová posteľ či rozdelenie izby na viacero zón, k čomu môžete prispieť výberom vhodného nábytku. Ako deliaca priečka môže poslúžiť paraván ale aj praktický regál či knižnica.

 

Screen Shot 2018-10-25 at 16.10.38

 

2. Zapojte násťročných do výberu nábytku

Ak nemáte stopercentnú istotu, že dokonale poznáte vkus vašich ratolestí, radšej im nechystajte žiadne prekvapenia, ale na rovinu sa spýtajte, aký nábytok by si predstavovali vo svojej izbe. Ak bude ich predstava nerealistická a mimo váš rozpočet, vždy môžete nájsť kompromis. Nájdite si spoločný čas na diskusiu o nábytku, spoločné prezeranie inšpirujúcich webstránok (v tomto smere vám skvele poslúži napríklad Pinterest) a výber nábytku v obchode.

 

3. Zamerajte sa na praktický a nadčasový nábytok, za ktorý sa nemusia hanbiť ani dospeláci 

Je veľká šanca, že váš syn či dcéra budú tento nábytok využívať ešte dlho po maturite. Písací stôl, na ktorom si vaše deti dnes píšu úlohy, im môže neskôr poslúžiť na prácu s počítačom alebo na činnosti, spojené s ich koníčkami. Knižnice a poličky, ktoré sú dnes domovom pre učebnice, budú o pár rokov ideálnym miestom pre zbierku kvalitných kníh alebo umeleckých predmetov.

 

Screen Shot 2018-10-25 at 16.23.24

 

Rozumnou investíciou je kvalitná rozkladacia posteľ alebo pohovka, vhodná na každodenné spanie, ktorú využijete v hosťovskej izbe neskôr, keď vaše deti vyletia z rodinného hniezda.

 

Nezanedbateľným faktorom pri výbere nábytku pre tínedžerov je aj dostatok úložného priestoru – veľkú šatníkovú skriňu ocenia najmä mladé dámy.

 

4. Vyberajte nábytok z kvalitných materiálov a v neutrálnych farbách

Ako sme už spomínali vyššie, aj nábytok pre tínedžerov môže po čase meniť svoju funkciu. Neoplatí sa vám preto trocháriť ani šetriť. Kvalitný nábytok z dreveného masívu bude vašim deťom slúžiť dlhé roky a možno sa dočká i vnúčat. Drevo bez povrchovej úpravy ponúka veľa možností doladenia – vašich puberťákov môže napríklad nadchnúť myšlienka, že budú mať každú zásuvku komody natretú inou farbou a môžu to kedykoľvek zmeniť.

 

Screen Shot 2018-10-25 at 16.51.42

 

5. Ušetrite čas aj peniaze – sektorový nábytok do študentskej izby je zladený a má výhodnejšiu cenu 

Kvalitný sektorový nábytok nepatrí len do obývačky. Mnohí výrobcovia nábytku sa zameriavajú práve na skupinu mladých ľudí a poskytujú možnosti zariadenia detskej a študentskej izby, ktoré sú veľmi praktické a majú svieži, mladistvý dizajn. Odpadnú vám starosti so zlaďovaním jednotlivých kusov nábytku a vďaka výhodnému nákupu od jedného výrobcu ušetríte finančné prostriedky, ktoré môžete investovať do nápaditých doplnkov.

 

Screen Shot 2018-10-25 at 16.37.00

 

6. Doprajte vašim tínedžerom doplnky, ktoré podporia ich kreativitu a mimoškolské aktivity

 Aj vaši puberťáci určite prekypujú kreativitou. Pomôžte im rozprestrieť krídla a zaobstarajte im do izby doplnky, na ktorých sa môžu kreatívne realizovať. Bude to zaujímavý baldachýn nad posteľ, na ktorý si môžu umiestniť rôzne ozdoby a svetelné reťaze? Nadrozmerná korková nástenka? Čierna stena, natretá špeciálnou farbou, na ktorú môžu kresliť a písať kriedou? Maliarsky stojan? Pohodlné kreslo či sedací vak na čítanie a počúvanie hudby? Alebo ich viac poteší hrazda či rebriny na cvičenie? Opýtajte sa vašich tínedžerov – oni sami vám budú najlepšími radcami.

 

Screen Shot 2018-10-25 at 16.40.32

 

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku z našej ponuky alebo o spôsobe dodania? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.