Rozkladacia posteľ: Praktický kúsok do každej domácnosti!

Existuje hneď niekoľko dobrých dôvodov, prečo si domov minimálne jednu rozkladaciu posteľ zaobstarať. Na čo si by ste si mali dať pri jej výbere pozor, aby plnila svoj účel, tak ako má?

Rozkladacia posteľ vyrieši nedostatok priestoru, najmä ak potrebujete skĺbiť sedací a spací nábytok. Premýšľate, ako zabezpečiť hosťom pohodlné spanie? Odpoveďou sú opäť rozkladacie postele, ktoré ľahko roztiahnete alebo rozložíte presne vtedy, keď ich potrebujete použiť. Rozkladacia posteľ môže byť aj súčasťou detských alebo študentských izieb, svoje využitie určite nájde aj na chate alebo chalupe. Na to, aby ste si dokonale užili jej komfort, mali by ste vždy siahnuť po kúsku od overeného dodávateľa, ktorý ponúka len kvalitné kúsky, ktoré fungujú spoľahlivo a bez akýchkoľvek problémov.

postel1

 

Na čo si dať pri výbere rozkladacej postele pozor?

Skĺbiť v jednom kuse nábytku vysoké požiadavky na kvalitné sedenie a zároveň aj ležanie, nie je jednoduché, no vďaka kvalitným výrobcom a overeným predajcom to nie je nemožné. Aj z toho dôvodu existujú postele, ktoré kvalitu v oboch oblastiach ponúknuť môžu. Základným kritériom výberu kvalitnej rozkladacej postele je dobrá funkčnosť celého lôžka. Rozkladacia posteľ sa skladá z dvoch častí: samostatný rám umožňuje rozloženie lôžka na požadovaný rozmer, vhodne zvolený matrac vám zas zaručí pohodlie pri spaní i sedení.

postel42

Nepodceňujte výber matraca

Alfou a omegou pohodlia je matrac. V zloženom stave musí ponúknuť anatomicky správne sedenie vrátane pohodlného opretia. Dajte pozor na to, aby bol matrac po rozložení rovný a bez medzier, jedine tak vám ponúkne kvalitné sedenie aj ležanie. Samozrejme, záleží aj od toho, ako často bude rozkladacia posteľ využívaná. Pokiaľ bude posteľ používaná len na príležitostné spanie, stačiť vám bude aj jednoduchý matrac. Ak je rozkladacie lôžko určené pre každodenný spánok, mali by ste do matraca investovať, prípadne si vybrať typ, ktorý disponuje prvotriednym matracom. Existujú rôzne kvalitné materiály, skvelou voľbou je pamäťová pena, ktorá vám dožičí dokonalé pohodlie. Jej výhodou je, že reaguje na teplotu a zaťaženie, presne sa prispôsobí tvaru tela a podoprie ho rovnomerne rozdeleným tlakom. Matrac na rozkladacej posteli môže byť celočalúnený s klasickým poťahom, používa sa však aj kombinovaný poťah. Tento tip poťahu je asi najpraktickejší, pretože zo sedacej strany je čalúnenie, z druhej strany zas príjemná látka ako stvorená na spánok.

 

Rozkladacie postele nájdete v mnohých prevedeniach

Či už si potrpíte na drevenom masíve a exkluzívnom dizajne alebo ste skôr fanúšikom univerzálnejšieho minimalizmu, prípadne romanticky ladených interiérov s korešpondujúcimi kúskami, z ponuky MôjNábytok.sk si vyberie každý. Stačí si stanoviť, v akom štýle sa vaša rozkladacia posteľ má niesť, pozrieť si výber našich rozkladacích postelí a vybrať tú, ktorá najviac vyhovuje vašim potrebám a predstavám.

 

 postel2