Šatníkové skrine pre deti každého veku, ktoré magicky nafúknu úložný priestor

Úložný priestor je v detskej izbe vždy žiadanou komoditou – a to najmä v prípade, že sa o izbičku delí viacero súrodencov. Základným kusom nábytku, ktorý v detskej izbe vytvára úložné možnosti, sú šatníkové skrine. Poradíme vám ako správne vybrať skriňu do izby pre vaše ratolesti tak, aby mali dostatok priestoru na oblečenie a doplnky a aj na niečo navyše.


Praktické šatníkové skrine s posuvnými dverami

Jednoduchá, neutrálna skriňa s posuvnými dverami má v detskej izbe hneď niekoľko výhod – je nenápadná, jej dvere nevyčnievajú do priestoru, vďaka čomu šetrí miesto v detskej izbe, a veľa sa toho do nej zmestí. Šatníková skriňa s veselým detským vzorom či skriňa so zaujímavou fototapetou rozhodne ozvláštni interiér detskej alebo študentskej izby.

2

Rohové „walk-in“ skrine s bohatými úložnými možnosťami

Zaujímavým a moderným úložným riešením je samostatný šatník – malá izbička, vyhradená na skladovanie odevov, obuvi a doplnkov. Zjednodušeným riešením môže byť veľká detská rohová skriňa, ktorá funguje ako samostatná úložná jednotka a „miestnosť v miestnosti“. V takomto type skrine je dostatok miesta na zavesenie šiat, ale aj množstvo poličiek a zásuviek, ktoré možno využiť aj na športové či umelecké pomôcky a hračky či knihy. Rohová walk-in skriňa je ako stvorená pre kreatívne deti, ktoré si rady vytvoria svoje vlastné úložné systémy a bude ich baviť udržiavať si v skrini poriadok.

Tip: Ak v izbe nemáte dosť priestoru na rohovú skriňu typu walk-in, veľkú službu vám urobí aj klasická rohová skriňa, ktorá vám umožní naplno využiť „nemotorný“ roh.

3

Kombinované šatníkové skrine do menšej izby

Ak vaše dieťa obýva izbičku, v ktorej je každý centimeter vzácny, vhodným riešením je menšia šatníková skriňa, ktorá však obsahuje tyč na zavesenie šatstva, poličky aj zásuvky – tie môže vaša ratolesť využívať nielen na oblečenie a doplnky, ale aj na iné predmety, ako sú napríklad hračky či učebné pomôcky. Na tento účel je ideálna detská skriňa, ktorá kombinuje uzavreté poličky s otvorenými. Takéto menšie šatníkové skrine či detské skrine stredných rozmerov bývajú často súčasťou sektorového nábytku do detskej izby.

4

Rafinované úložné možnosti pod posteľou

Obľúbeným riešením do malej detskej izby je aj praktický nábytok, ktorý v sebe kombinuje viacero funkcií. Patrí sem napríklad detská multifunkčná poschodová posteľ, ktorá pod lôžkovou časťou ukrýva veľkú šatníkovú skriňu a písací stôl. Maximálny úložný priestor poskytuje zostava detského nábytku, v ktorej sú okrem priestoru pod posteľou využité aj schodíky, ktoré poslúžia ako komoda.

5

Dizajnové skrine do detskej izby

Často sa stáva, že jedna šatníková skriňa v detskej izbe jednoducho nestačí. Vašim deťom môžete rozšíriť ich úložné možnosti o ďalšiu skriňu, ktorá môže mať nevšedný dizajn. Vzorovaná skriňa v nevtieravých neutrálnych farbách je ideálna do izby pre malé dieťa, kým staršie deti isto ocenia napríklad dizajnovú skriňu v tvare domčeka či originálnu šatníkovú skriňu so stolíkom, v dizajne čerpacej stanice.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.