Takto vytvoríte deťom variabilný a funkčný priestor pre štúdium v 4 jednoduchých krokoch

Zariaďovanie detskej izby pre školákov a študentov môže byť veľmi jednoduché – stačí ak sa zameriate na nábytok a doplnky, ktoré dokážu naplniť potreby vašich ratolestí. Nezabudnite na to, že detská izba v sebe spája niekoľko funkcií a je veľmi dôležité, aby sa v nej dal vytvoriť praktický a funkčný systém, ktorý vašim deťom uľahčí udržiavanie poriadku. Prinášame vám rýchly a efektívny postup, s ktorým hravo zariadite detskú izbu pre vášho školáka či študenta.


1. Rozdeľte detskú izbu na funkčné zóny

V detskej izbe sa spája hneď niekoľko funkcií – učenie, spánok, hra, oddych, kreatívne záľuby, šport, kino… Každé dieťa však vo svojej izbe potrebuje dve základné zóny: aktívnu a pasívnu. V aktívnej zóne sa môžu nachádzať veci, ktoré bezprostredne súvisia s učením a športom: písací stôl so stoličkou a príslušenstvom, počítač, hrazda či rebriny na cvičenie. V pasívnej, oddychovej zóne má svoje miesto posteľ, príjemný detský koberec, na ktorom môžu byť umiestnené vankúše či sedací vak na čítanie alebo relaxačné kreslo pre deti. Aktívnu a pasívnu zónu môžete predeliť aj vizuálne s pomocou skrine, regálu či stojanu s rastlinami.

2

2. Vyberte správny písací stôl do študijnej zóny

Správne zvolený písací stôl do detskej izby s dostatkom úložného priestoru a primeranou pracovnou plochou pomôže vášmu dieťaťu úspešne študovať a robiť si domáce úlohy. Elegantný stolík s mobilným kontajnerom, obojstranný rohový stôl so zásuvkami a výklenkami či písací stôl s poličkami a veľkou zásuvkou sú vhodné na bežné „papierové“ školské úlohy aj na prácu s laptopom. Ako extra úložný priestor môže poslúžiť praktický nadstavec na písací stôl alebo nástenná polica, na ktorú sa zmestia zošity, knihy aj skriptá.

3

3. Prispôsobte výber stoličky veku a potrebám dieťaťa

Kvalitné detské stoličky by mali byť vhodné aj na dlhšie sedenie za stolom a mali by byť vybavené kolieskami a nastaviteľnými prvkami. Pre najmenších školákov je ako stvorená rastúca stolička s rastúcim stolíkom, ktoré sa prispôsobia rýchlo sa meniacej výške dieťaťa. Starší školáci určite uvítajú veselé farebné kreslo, ktoré je vybavené opierkami na ruky. Detská stolička s opierkou z pevnej sieťoviny je pohodlná a vzdušná. Staršie deti a študenti, ktorí trávia viac času pri počítači, ocenia ergonomické kancelárske kreslo s polohovateľnou opierkou na ruky a mechanizmom TILT, vďaka ktorému si môžu nastaviť nielen výšku sedenia, ale aj polohovanie opierky a sedáku.

4

4. Vytvorte variabilné úložné možnosti, ktoré rátajú s prírastkom vecí

Vášmu dieťaťu pribúdajú roky, no vecí neubúda, naopak, stále k vám do domácnosti prúdia nové a nové učebnice, knihy, zošity a športové pomôcky, nehovoriac o oblečení. Na vytvorenie dobre fungujúceho úložného systému pre deti je vhodný nábytok s variabilnými možnosťami na uskladnenie vecí, napríklad:

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej a študentskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.