Skrine do detských a študentských izieb – podľa čoho si vyberiete

Vaše ratolesti rastú ako z vody a s nimi rastie aj počet predmetov, ktoré budú chcieť uskladniť vo svojej detskej izbe. Kým menšie deti potrebujú skrine, skrinky a komody na oblečenie a hračky, u starších detí si čoraz viac priestoru pýtajú knihy a učebné materiály. Ako im vyhovieť a pritom nezapratať detskú či študentskú izbu nábytkom? Poradíme vám.

Detský sektorový nábytok pre nerozhodných


Ak hľadáte jednoduché riešenie do detskej alebo študentskej izby, vyberte si z pestrých možností sektorového nábytku pre jednotlivé vekové skupiny detí – od nábytku pre novorodencov a škôlkarov až po nábytok pre školákov a do študentských izieb. Výhodou je, že skrine budú s ďalším nábytkom ladiť farebne aj dizajnovo.

Šatníková skriňa s posuvnými dverami – víťazná stálica v detskej izbe

Ak sa v najbližších rokoch neplánujete sťahovať ani radikálne meniť nábytok a vaše dieťa si pravdepodobne prejde všetkými vývojovými štádiami v rámci jednej izby, oplatí sa investovať do nadčasovej šatníkovej skrine, do ktorej sa spoľahlivo zmestí všetko oblečenie vašej ratolesti, ako aj posteľná bielizeň, boxy s hračkami a ďalšími potrebnými predmetmi. Biela, krémová alebo béžová farba pôsobí upokojujúco a opticky presvetlí a zväčší miestnosť.

Vysoká posteľ a skriňa v jednom do extra malých priestorov

Deti milujú poschodové postele – o to viac, ak sa o izbu delia so súrodencom. Vyvýšená posteľ so skriňou a stolíkom pod lôžkovou časťou vytvorí vášmu synovi alebo dcére v izbičke kus vlastného priestoru a súkromia, ktorý určite ocení. Pre deti, ktoré nemajú veľmi v obľube výšky, je vhodná aj mierne zvýšená posteľ so stolíkom a úložným priestorom, doplnená o zladenú voľne stojacu skriňu.

Tip: Voľne stojaci nábytok v detskej izbe (napríklad skriňu na nožičkách, ktorá pôsobí vzdušne, no má zníženú stabilitu) priskrutkujte k stene, aby ste minimalizovali riziko pádu.

 

Rohové skrine do detskej izby, ktoré šetria miesto


Detské izby patria často medzi tie, ktoré neoplývajú veľkým priestorom – a to najmä v prípade, že bývate v paneláku a o izbičku sa delí viacero detí. V takom prípade príde vhod využitie „hluchých“ miest, ako sú rohy. Do praktickej rohovej skrine sa toho veľa zmestí a môže stáť samostatne alebo byť súčasťou sektorového nábytku.

Ak hľadáte univerzálnu skriňu, ktorá je vhodná na umiestnenie do rohu, odporúčame vám zainvestovať do extra veľkej šatníkovej skrine s policami, ktorá je ideálna na umiestnenie do rohu. Okrem oblečenia poskytne priestor aj pre knihy a športové potreby.

 

Doplnkový úložný priestor


Ak preferujete menšie skrine a chcete opticky odľahčiť priestor, doplňte samostatne stojacu šatníkovú skriňu v detskej izbe komodou a regálmi. Užší nábytok, ktorý je farebne zladený so stenami, vizuálne zväčší priestor. Podobne pôsobia aj svetlé farby a moderné materiály (plast, lamino). Nechajte sa inšpirovať sektorovým nábytkom pre deti, v nadčasových farbách.

 

P.S.: Potrebujete viac informácií o skriniach do detskej alebo študentskej izby, ktoré máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.