Študentská izba pre súrodencov: 5 inšpirácií

Keď sa súrodenci delia o izbu, môže to byť náročné. Každý potrebuje priestor na uskladnenie oblečenia, kníh a športových potrieb a okrem toho aj svoj malý kúsok súkromia. Platí to najmä pre staršie deti – stredoškolákov a študentov, ktorí radi sami rozhodujú o zariadení svojej izby. Prinášame vám niekoľko inšpirácií, ktoré sa týkajú nábytku vhodného do zdieľanej študentskej izby.

1. Sektorový nábytok x 2

Veľmi jednoduchým a elegantným riešením je sektorový nábytok do detskej izby, ktorý nakúpite alebo nakombinujete dvojmo. Výhodou je, že izba bude pôsobiť jednoliato a bude v nej všetko, čo vaše deti potrebujú: postele, skrine aj písacie stoly. Toto riešenie však nie je vhodné, ak máte k dispozícii veľmi málo miesta. A tiež v prípade, že každé z vašich detí má iný vkus a nebude sa im páčiť rovnaký sektorový nábytok.

2

2. Poschodová posteľ

Toto riešenie je vhodné najmä do veľmi malých izieb, kde je každý centimeter vzácny. Súrodencom poskytuje pocit súkromia – každý obýva a vyzdobí si podľa vlastného gusta to svoje „poschodie“ postele. Jednoduchá drevená poschodová posteľ s úložným priestorom je vďaka neutrálnemu sfarbeniu ľahko kombinovateľná s akýmkoľvek iným nábytkom. Potom, ako deti vyletia z rodičovského hniezda, sa dá využiť v hosťovskej izbe, kde na nej môžu prespávať návštevy. Poschodová posteľ so schodíkmi, ktoré možno využívať ako zásuvky, pomôže vašim deťom ušetriť miesto v skrini.

3

3. Vyvýšené postele

Vyvýšená posteľ s pevnou konštrukciou môže byť v izbe jedna alebo rovno dve (v prípade, že izba nie je veľmi veľká). Veľkou výhodou vyvýšenej postele je, že pod ňou automaticky vzniká miesto na písací stôl alebo veľkorysý úložný priestor v podobe šatníkovej skrine, poličiek a podobne. Rohová vyvýšená posteľ pomôže využiť malú izbu na maximum a ušetrí vám prácu s výberom skrine.

4

4. Pohovka, ktorá poslúži ako posteľ

Toto riešenie je vhodné najmä v prípade, že jedno z vašich detí prespáva doma iba sporadicky (napríklad ak študuje v inom meste). V čase, keď sa rozkladacia pohovka nevyužíva na spanie, poslúži na relax druhému dieťaťu. Najvhodnejším riešením je pohovka s úložným priestorom. Alternatívou, ktorá zaberá menej miesta, je pohodlné rozkladacie kreslo alebo rozkladacia taburetka. Táto možnosť je ideálna predovšetkým vtedy, keď sa o izbu delí 3 a viac detí.

5

5. Sklápacie lôžko

Kto už niekedy býval v izbe so sklápacou posteľou, môže potvrdiť, že je to vynikajúci vynález, ktorý dokáže báječne odľahčiť malú izbu. Sklápacia posteľ s úložným priestorom je vhodná na každodenné spanie a je veľmi obľúbená práve u študentov, ktorí sa ráno často ponáhľajú do školy a ustlaná posteľ je to posledné, čo ich trápi. Pri sklápacej posteli je to jednoduché, matrac aj s lôžkovinami sa elegantne schovajú do pevnej „skrinky“, ktorá je pripevnená k stene. Zaujímavým typom sklápacej postele je posteľ so zabudovaným písacím stolíkom, vďaka ktorej v izbe ušetríte ešte viac miesta.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku pre deti a študentov, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.