Zariaďujeme izbu pre školáka (krok po kroku)

 

Zariaďovanie detskej izby pre vaše školopovinné ratolesti sa odlišuje od navrhovania interiérov pre batoľatá či deti v predškolskom veku. Do tohto procesu už totiž zvyknú zasahovať aj samotné deti, ktoré si chcú svoje malé kráľovstvo zariadiť podľa svojho gusta. Vašou úlohou je usmerniť ich tak, aby zvolený nábytok a doplnky neboli iba „cool“, ale plnili aj praktický účel. Samozrejme, v rámci vášho rozpočtu. Poradíme vám, ako krok po kroku nadizajnovať detskú izbu pre vášho školáka tak, aby bola spokojná celá rodina.

1. Vyberte detský písací stolík, ktorý podporuje učenie

Aký písací stolík je najlepšou motiváciou pre vašich školákov, aby si poctivo robili domáce úlohy? No predsa taký, na ktorý sa zmestí všetko, čo vaše dieťa potrebuje. Pre mladších školákov to môže byť detský písací stolík s poličkami, kde sa zmestia písanky, perá, fixky, kalkulačka a ďalšie školské pomôcky. Pre starších žiakov, tínedžerov a maturantov to môže byť klasický kancelársky písací stôl, na ktorý sa okrem kníh a písacích potrieb zmestí aj monitor počítača, tlačiareň a reproduktory na prehrávanie hudby.

2

2. Zabezpečte dieťaťu pohodlnú a prispôsobivú stoličku

Zdravé sedenie je dôležité pre ľudí v každom veku, no pre školopovinné deti je obzvlášť kritické. Ideálnou stoličkou na sedenie pri písacom stole je výškovo nastaviteľná a polohovateľná detská stolička alebo kancelárska stolička, vybavená kolieskami a nastaviteľnými opierkami na lakte. Takáto stolička bude rásť spolu s vaším dieťaťom. Zaujímavým riešením sedenia pri písacom stole je aj originálny kľakosed.

Tip: Viac o výbere stoličiek pre deti si môžete prečítať v tomto článku.

3

3. Vybavte izbu dobre premysleným úložným priestorom

Poznáte to, čím dlhšie vaše dieťa chodí do školy, tým viac predmetov sa začne kumulovať v detskej izbe. Nemusia to vždy byť iba knihy a zošity – mnoho detí sa venuje mimoškolským aktivitám, ako sú športové a umelecké činnosti, a majú zvýšené nároky na úložný priestor. S pribúdajúcim vekom sa pravdepodobne bude rozrastať aj šatník vašich ratolestí. Pripravte sa na to vopred a vybavte detskú izbu veľkou šatníkovou skriňou. Ako doplnkový úložný priestor skvele poslúžia závesné police, komody, truhlice, ale aj nápaditá posteľ s extra úložným priestorom.

Tip: Ak sa neviete rozhodnúť, aké farby nábytku zvoliť a ako skombinovať jednotlivé kúsky tak, aby lahodili oku, zjednodušte si výber a zamerajte sa na sektorový nábytok do detskej izby, ktorý je dizajnovo a farebne zladený.

4

4. Vytvorte vašim deťom v izbe relaxačnú zónu

Hoci vaše deti chodia do školy, neznamená to, že prestali byť deťmi – stále sa potrebujú hrať a oddychovať, či už aktívne, športovaním, prípadne pri videohrách alebo s knižkou v ruke. Vytvorte im na to priestor v ich detskej izbe, ktorá by mala v sebe spájať funkciu spálne, študovne aj herne. Výborným riešením na relaxačný kútik je napríklad veľký koberec s vysokým vlasom, na ktorom je položený sedací vak. Kútik na čítanie vytvoríte s pomocou nízkeho kresla a stojacej lampy. Vo väčších miestnostiach môžete na predelenie jednotlivých zón v izbe použiť regál na knihy alebo jednoduché drevené či papierové paravány.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.