Takto rozšírite úložný priestor v detskej izbe pre školáka – 5 inšpirácií

Bez ohľadu na to, či sa vaše dieťa chystá prvýkrát vkročiť do prvej triedy alebo ho čaká návrat do školy po prázdninách, určite neurobíte chybu, ak mu trochu vylepšíte detskú izbu a rozšírite úložné možnosti. S každým ďalším školským rokom predsa pribúdajú nielen nové vedomosti a schopnosti, ale aj zošity, učebnice a rôzne školské pomôcky, ktoré potrebujú mať vyhradené stále miesto v izbe vášho školáka. Pozrime sa spoločne na päť jednoduchých možností ako rozšíriť úložný priestor v detskej izbe.


1. Písací stolík s nadstavbou

Malý písací stolík s nadstavbou v podobe poličiek je ideálny do detskej izby, o ktorú sa delí viacero súrodencov. Praktickú nadstavbu však viete pripojiť aj k samostatne stojacemu stolíku primeranej veľkosti. Nadstavec na písací stolík nezaberie veľa miesta, ale vytvorí šikovný úložný priestor na učebnice, zošity aj učebné pomôcky.

Tip: Alternatívou k písaciemu stolíku s extra úložným priestorom je nadstavec na posteľ, ktorý poslúži ako praktická dlhá závesná polička.

2

2. Nástenné police

Najjednoduchším spôsobom ako rýchlo a efektívne navýšiť úložný priestor v detskej alebo študentskej izbe sú nástenné police a skrinky. Môžu mať rôznu podobu aj veľkosť – záleží na aktuálnom veku a potrebách dieťaťa, ako aj na vašich priestorových možnostiach. Závesná polica bez dvierok môže poslúžiť ako knižnica aj ako vitrína. Pôvabná závesná polica so zásuvkami je ako stvorená do izby pre mladších školákov, podobne ako originálna polica v tvare domčeka, ktorá rozvíja kreativitu a fantáziu.

3

3. Variabilný regál

Zaujímavý regál s osvetlením či úzky regál so zásuvkou nezaberie v detskej izbe veľa miesta, ale okamžite zlepší jej funkčnosť. Otvorený regál v tvare pyramídy je vzdušným a praktickým doplnkom do väčšej detskej izby, ktorú pomôže rozdeliť na jednotlivé zóny. Regál s poličkami a závesnou tyčou alebo variabilný multifunkčný regál je ako stvorený do študentskej izby, do ktorej sa hodí už i sofistikovaný „dospelácky“ nábytok.

4

4. Stolík s množstvom úložného priestoru

Doprajte vášmu školákovi nový písací stôl, ktorý disponuje štedrým úložným priestorom, a pritom nemusí zabrať veľa miesta. Písací stolík s poličkami a zásuvkou alebo nadčasový rohový písací stôl so zásuvkami a otvorenými policami vydrží vašim ratolestiam dlhé roky. Úspornejšou alternatívou je úzky písací stolík s regálom či jednoduchý PC stolík, ktorý postačí na prácu s notebookom a zároveň poskytne množstvo miesta na knihy.

5

5. Veľká komoda

Máloktorý kus nábytku je taký variabilný a praktický ako komody – v zásuvkách alebo za dvierkami bezpečne schovajú všetko neporiadok a sú vhodné na skladovanie oblečenia, športových potrieb aj učebných pomôcok. Kvalitná a štýlová komoda na nožičkách alebo veľká komoda neutrálnej farby môže vašich školákov sprevádzať od prvej triedy až po maturitu alebo promóciu na vysokej škole.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do detskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.