Zariaďujeme multifunkčnú študentskú izbu – úsporne a prakticky


Študentská izba je samostatný svet – funguje ako spálňa, študovňa, herňa aj posilňovňa a zároveň i sklad pre všetko, čo vaše dospievajúce dieťa potrebuje pre svoje pohodové fungovanie počas študentských rokov. Tento typ izby je nutné od začiatku zariaďovať prakticky, aby mohla fungovať ako multifunkčný priestor. Pozrime sa spoločne na to, čo by rozhodne nemalo chýbať v modernej študentskej izbe.


Posteľ, do ktorej sa veľa zmestí

Základným kusom nábytku, ktorý môže diktovať štýl celej študentskej izbe, je posteľ. Obľúbeným riešením do menšej miestnosti je praktická poschodová posteľ s vyvýšeným lôžkom, pod ktoré sa zmestí študijný kútik s písacím stolom a stoličkou. Vylepšenou verziou tohto typu lôžka je vyvýšená posteľ, pod ktorou sa okrem stolíka skrýva aj priestranná šatníková skriňa. V prípade, že váš syn alebo dcéra neobľubuje poschodové postele, existuje aj nižší variant – multifunkčná posteľ s úložným priestorom a výsuvným stolíkom.

Tip: Vyvýšená posteľ pomôže ušetriť miesto a uvoľní priestor, ktorý môžete vyplniť napríklad relaxačnou zónou, kde môže dominovať sedací vak umiestnený na koberci s vysokým vlasom.

2

Sofistikovaná šatníková skriňa

Šatníková skriňa v študentskej izbe neslúži ani zďaleka iba na šaty – často v nej skončí i športové náčinie a pestrá zmes učebných pomôcok, hier, elektroniky, atď. Myslite na to pri výbere skrine a zamerajte sa na nábytok s variabilnými úložnými možnosťami. Vhodné sú predovšetkým vysoké šatníkové skrine s posuvnými dverami či priestranné skrine s dvierkami. Ak je v študentskej izbe nevyužitý väčší roh, dobrým riešením je i klasická rohová skriňa alebo štýlová šatníková skriňa typu walk-in, ktorá obsahuje police, zásuvky aj vešiakovú tyč.

Tip: V prípade, že váhate ako zladiť šatníkovú skriňu so zvyšným nábytkom v izbe, výhodným riešením pre vás môže byť sektorový nábytok, v ktorom jednotlivé prvky spolu ladia. So sektorovou zostavou nábytku ušetríte čas aj financie.

3

Písací stôl bohatý na úložný priestor

Písací stôl pre študentov by mal byť dostatočne veľký na to, aby sa naň zmestil monitor počítača s klávesnicou a myšou, a mal by obsahovať dostatok úložného priestoru. Písací stolík s regálom či univerzálny písací stôl so zásuvkami a poličkami je ideálnym riešením do izby, v ktorej je vzácny každý voľný centimeter.

4

Multifunkčná komoda

Komody rozhodne patria do študentskej izby, kde môžu zastávať funkciu šatníka, regálu na učebné pomôcky či nočného stolíka pri posteli. Komoda s policami alebo klasická zásuvková komoda v drevenom dekore bude dobre ladiť s akýmkoľvek nábytkom.

5

Prispôsobivý regál

Praktický regál, ktorý poslúži na knihy aj na množstvo užitočných aj neužitočných drobností, by v študentskej izbe rozhodne nemal chýbať. Úzky a vysoký regál so zásuvkami a poličkami nezaberie veľa miesta, no poskytne množstvo úložného priestoru. Veľký viacúčelový regál je vhodný aj ako praktická alternatíva k paravánu, s pomocou ktorého môžete v izbe vytvoriť viacero zón. Originálny multifunkčný regál sa s ľahkosťou prispôsobí potrebám vašich detí.

6

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do študentskej izby, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.