ZARIAĎUJEME DETSKÚ IZBU PRE PRVÁKA

Čas neúprosne letí a vy zrazu chystáte svoju ratolesť do prvej triedy. V jeho svete sa zmení nielen rytmus života ale i jeho potreby. Pri zariaďovaní detskej izby treba dbať predovšetkým na miesto určené pre učenie, písanie úloh či rozvíjanie ďalších potrebných vedomostí. Zabúdať netreba ani na miesto pre hranie a rozvíjanie fantázie, ktoré je pre malého školáka taktiež veľmi potrebné. Najdôležitejšiu úlohu zohráva priestor pre oddych a pokojný spánok, ktorý zabezpečí správny vývoj Vášho dieťaťa. Každá detská izba by mala byť pre malého školáka predovšetkým bezpečná, účelná a mala by vyžarovať príjemnou atmosférou. 

1

Detská izba FILIP – NEW / HAVANA

2

DETSKÁ IZBA BEST 6

 

SPRÁVNY PÍSACÍ STÔL A STOLIČKA

 

Novinkou v detskej izbe bude pre Vašu ratolesť predovšetkým písací stôl a stolička, ktoré sa stanu jej neodmysliteľnou súčasťou. Výberu týchto dvoch komponentov treba venovať obzvlášť veľkú pozornosť. Pre písací stôl je vhodné nájsť miesto, odkiaľ bude mať dieťa prehľad po celej miestnosti. Priestor, v ktorom sa písací stôl nachádza by mal byť dostatočne svetlý. Správny krok k zdravému vývinu chrbtice dieťaťa je i výškovo nastaviteľná pracovná doska stola. Z tohto dôvodu sa vyplatí kúpiť tzv. rastúce zostavy, pri ktorých sa výška prispôsobuje výške dieťaťa, ktoré v tomto období rýchlo rastie.

3

PC STOLÍK MOBI MO 11

4

Písací stôl Lorento EGO L10

Pri výbere stoličky pre Vaše dieťa treba byť taktiež veľmi dôsledný, pretože dieťa strávi pri stole niekoľko hodín denne. Pri kúpe stoličky by ste si mali všímať kritéria ako sú ergonomické tvarovanie, nastavenie výšky operadla a sedadla, alebo bočné vedenie trupu. Ergonomická stolička s výškovo nastaviteľnou opierkou už patrí do povinnej výbavy izby každého školáka. Na trhu je v dnešnej dobe už veľké množstvo stoličiek, ktoré dokážu zabezpečiť zdravé sedenie. Základom je nastavenie výšky sedu, pričom platí, že sediaci má mať v kolenách pravý uhol. Pokiaľ zvolíte nevhodnú stoličku môže dochádzať k častým bolestiam hlavy, chrbtice či odkrvovania nôh.

5

DETSKÁ STOLIČKA Q-G2

6

KANCELÁRSKA STOLIČKA Q-099 MODRÁ

Pre všetky veci potrebné do školy treba vyčleniť dostatočný úložný priestor. Všetky školské potreby by mali byť oddelené od hračiek. Správnym riešením sú zásuvky, ktoré sú súčasťou písacieho  stola (kontajner pod písací stôl). Tak majú školáci vždy všetko poruke. Svoje miesto potrebujú i učebnice, knihy, zošity a iné školské potreby, ktoré je vhodné ukladať do regálov, ktoré sa taktiež nachádzajú blízko písacieho stola. Pre vytvorenie správnej a pozitívnej atmosféry je vhodné zvoliť originálnejšie a farebnejšie doplnky ako sú napríklad farebné úložné boxy na rôzne ceruzky, perá či fixky. Vhodné riešenie je i farebná nástenka, kde si môže malý školák umiestiť rozvrh hodín, či rôzne nálepky a ústrižky z novín.

7

REGÁL GEOMETRIC 03 / BREST

8

REGÁL BONTI 07

 

MIESTO NA HRANIE NESMIE CHÝBAŤ

 

Dieťa potrebuje mať vo svojej detskej izbe vyčlenený priestor i na hranie. Preto sa nesnažte detskú izbu prerobiť len do nudnej ,,školskej podoby“. Vhodné je vytvoriť v detskej izbe kútik, kde sa bude Vaše dieťa hrať a rozvíjať svoju fantáziu. So štipkou fantázie, vhodným pôdorysom a multifunkčným nábytkom dokážete Vašej ratolesti vytvoriť ideálny priestor pre hranie sa. Deti si veľmi radi kreslia a to nielen na papier ale i na steny či podlahu. Preto je správne ak im v kútiku na hranie vytvoríte miesto, kde si budú môcť kresliť svoje umelecké diela. Najjednoduchším spôsobom je tabuľa na kreslenie či prázdny notes, kde si budú môcť čmárať kedykoľvek sa im zachce. Originálnou voľbou je i upevnenie bielej látky na stenu, ktorá taktiež slúži ako tabuľa na maľovanie. Deti si tak môžu kresliť koľko im len srdce ráči. Ďalšou správnou voľbou sú skrýše. Sú chvíle keď chcú byť deti chvíľu sami. Preto im vytvorte miesto, kde sa môže ukryť. Výbornou voľbou sú domčeky či tunely na hranie.

9

Detský nábytok PUFF

10

DETSKÁ VYVÝŠENÁ POSTEĽ RICO ANTRESOLA / JELŠA 200X90 cm

 

POKOJNÝ A KVALITNÝ SPÁNOK

 

Správny výber postele pre Vaše dieťa, je tou najdôležitejšou úlohou každého rodiča. Preto netreba výber postele podceňovať. Správna detská posteľ poskytuje Vašej ratolesti kvalitný a pokojný spánok.. Na trhu je obrovské množstvo detských postelí, z ktorých si môžete vybrať. U menších detí by mala byť na prvom mieste predovšetkým bezpečnosť a praktickosť. Umiestnenie detskej postele treba poriadne zvážiť. Posteľ sa odporúča umiestniť k stene detskej izby, tak aby mohlo dieťa pozorovať dvere pre pocit jeho bezpečia. Dôležitý je i správny rozmer postele nakoľko posteľ neslúži len pre spanie, ale je i súčasťou rôznych hier a relaxu. Preto treba dbať na to, aby mala detská posteľ pevnú a stabilnú konštrukciu. Netreba zabúdať ani na to, aby posteľ nemala ostré a nebezpečné hrany, na ktorých by sa mohlo dieťa poraniť. Na trhu nájdete obrovské množstvo detských postelí, z ktorých si zaručene vyberiete tú pravú. Veľkým hitom sú i detské obrázkové postele, ktoré deti priam milujú. Ďalšou obľúbenou možnosťou sú i poschodové postele, ktoré deti taktiež zbožňujú. Čoraz častejšie vyhľadávanými sú i klasické drevené postele, postele s prístelkami či dokonca i troj-lôžkové postele či polohovacie váľandy. Správnou voľbou sú postele s úložným priestorom, kde môžete uložiť posteľnú bielizeň, hračky či iné veci pre deti čím ušetríte miesto v detskej izbe.

11

DETSKÁ POSTEĽ FILIP S ÚLOŽNÝM PRIESTOROM / HAVANA

12

DETSKÁ POSCHODOVÁ POSTEĽ S PRÍSTELKOU RICO 3 / BIELA 185X80

13

DETSKÁ DREVENÁ POSTEĽ NATU

14

DETSKÁ POSTEĽ SMB PES A MAČKA 16