Na návšteve v študentskej izbe

Zariaďovanie študentskej izby sa veľmi často stáva v domácnostiach podceňovanou témou. Väčšinou sa do študentských izieb používajú staré vyradené kusy nábytku, ktoré sa už nikam nehodia. Je to však chyba, nakoľko prostredie v ktorom Vaše dieťa vyrastá ovplyvňuje jeho vývoj, názory i hodnoty. 

Výberu toho správneho študentského nábytku by malo predchádzať plánovanie od A po Z. Dieťa sa predsa musí v tomto priestore cítiť príjemne a bezpečne. Pri zariaďovaní študentskej izby je potrebné myslieť na fakt, že s pribúdajúcim vekom dieťaťa sa menia i jeho nároky na dispozíciu izby. Študentská izba už predsa nemá nič spoločné s detstvom. Pokiaľ je Vaše dieťa na strednej či vysokej škole prakticky sa jedná už o dospelého člena Vašej rodiny. V tomto veku má už dieťa vlastný pohľad na život, ktorý sa často krát nezhoduje s tým vašim. Každý študent by mal mať preto izbu prispôsobenú svojmu veku, povahe a predstavám tak, aby si mohol okolo seba vytvoriť vlastný svet.

ONLY01-1800-tmn-768x460

Študentská izba Only 

V izbe študenta by sa mal priestor deliť na tri základné zóny. Prvá zóna by mala byť určená predovšetkým pre oddych a spánok. Druhá zóna by mala poskytovať miesto pre učenie či prácu. Tá tretia v sebe zahŕňa úložný a odkladací priestor.

  • Zóna spánku a oddychu

 

Hlavnú úlohu v študentskej izbe samozrejme zohráva pohodlná posteľ. Pokiaľ ide o malú miestnosť, ktorá neponúka veľa priestoru odporúčame zakúpiť posteľ, ktorá má i úložný priestor. Zväčša ide o jednolôžkové postele s úložným priestorom, ktoré ponúkajú odkladací priestor pre posteľnú bielizeň. Pri väčších študentských izbách pokojne siahnite i po dvoj-lôžkových posteliach. Veľkej obľube sa tešia kovové čalúnené manželské postele. Tie dokážu v študentskej izbe vytvoriť výborné podmienky pre potrebný oddych a kvalitný spánok. Netreba však zabúdať na kvalitný matrac, ktorý je zárukou zdravého a ničím nerušeného spánku. Preto pri výbere toho správneho matraca buďte veľmi opatrný. Pre každodenný oddych je vhodné študentovi zakúpiť napríklad sedací vak či leňošku. Tie vedia byť pre školáka výbornou alternatívnou pri sledovaní televízora, pri čítaní kníh alebo len tak pre oddych.

rico2-sivá_sivá

DETSKÁ POSTEĽ RICO 2 / SIVÁ 200X90

  • Miesto pre učenie či prácu

 

Každý študent potrebuje mať svoj pracovný kútik, ktorý musí obsahovať dostatočne veľkú pracovnú plochu. Súčasťou písacieho stolíka by mali byť samozrejme regály, úložné i odkladacie priestory vhodné pre uloženie vecí potrebných k rozvíjaniu vedomostí. Taktiež sú vhodné pre uloženie obľúbených fotografií či vecí, ktoré deti jednoducho milujú vystavovať. Pri malých študentských izbách sú výbornou voľbou rohové písacie stoly, ktoré ušetria nemalú časť priestoru v danej miestnosti. Súčasťou písacieho stola je bezpochyby kvalitná stolička. Nakoľko študenti trávia väčšinu času pri počítači nemali by ste váhať do nej investovať. Kvalitné kancelárske stoličky sú dnes už bežnou súčasťou kamenných i internetových obchodov, ktoré ich ponúkajú za prijateľné ceny. V poslednom rade netreba zabúdať ani na kvalitné osvetlenie písacieho stola. Stolové svietidlo treba umiestniť tak, aby nebolo vidno zdroj svetla a teda aby neoslepovalo. Svetlo by malo na stôl dopadať rovnomerne. Vyvarujte sa výrazne svetlejším alebo tmavším miestam a neželaným tieňom.

 

písací-stol_-FRAME-FR08

PÍSACÍ STÔL FRAME FR-08

  • Dostatočný úložný priestor

 

V študentských izbách nie je nikdy dostatok úložného priestoru. Preto je potrebné siahnuť po priestrannejších a väčších šatníkových skriniach, ktoré ponúkajú nielen police ale i zásuvky či vešiakové tyče. Takéto skrine dokážu vytvoriť množstvo úložného priestoru, ktorý je vhodný nielen pre oblečenie. Vhodným riešením pre malé študentské izby sú rohové šatníkové skrine. Tie disponujú taktiež množstvom priestoru pre ukladanie šatstva.

študentská-izba_CUBICO-07-768x348

Študentská izba Cubico

Po splnení všetkých základných kritérií je čas na doplnky. Tie dokážu študentskú izbu zútulniť a zjemniť. V študentskej izbe sa bude dobre vynímať nadčasový luster, fotografie v rámčeku, moderný obraz na stene, závesné police či iné dekorácie pre spríjemnenie atmosféry.