Elegantná kuchyňa v tmavých tónoch: 4 nadčasové kombinácie

Kuchyňa zariadená v tmavých farbách je nadčasovým a elegantným riešením do moderného a prakticky zariadeného interiéru. Tmavá kuchynská linka doplnená jedálenským nábytkom z dreva, kovu alebo plastu, je vhodná najmä do vzdušného a dobre osvetleného priestoru, v ktorom je dostatok prirodzeného denného svetla. Pri kombinovaní nábytku do kuchyne zariadenej v tmavých tónoch treba brať do úvahy viacero faktorov – farbu stien, podlahovej krytiny aj farbu zvyšného nábytku v domácnosti. Prinášame vám štyri inšpiratívne kombinácie, ktoré môžu spestriť vašu novú kuchyňu zariadenú v tmavých tónoch.


Moderná kombinácia čiernej a bielej

Efektná kombinácia čiernej (prípadne tmavosivej, antracitovej) farby s bielou na kuchynskej linke, ktorá sa opakuje i na stenách a dlažbe, vytvorí vo vašej kuchyni dynamický kontrast. Kuchynská linka v matnom vyhotovení, s tmavou doskou, pôsobí nadčasovo a je nenáročná na údržbu (menej na nej vidno nečistoty). Vašu štýlovú čierno-bielu kuchyňu môžete vybaviť čiernym alebo bielym jedálenským stolom, prípadne kovovým alebo skleným stolom, a spestriť výraznými farebnými jedálenskými stoličkami.

2

Ušľachtilá a hlboká modrá + neutrálne farby

Kuchynská linka, ktorá v sebe kombinuje neutrálny základ a ušľachtilú modrú farbu na skrinkách, zaručene osvieži vašu kuchyňu a spôsobí, že v nej budete oveľa radšej variť a tráviť čas s rodinou. Modrosivá kuchynská linka s drevenými prvkami pôsobí upokojujúco a zároveň útulne. Do takejto kuchyne je ako stvorený rohový jedálenský nábytok v drevenom dekore alebo jedálenský stôl z masívneho dreva v kombinácii s pohodlnými čalúnenými jedálenskými stoličkami či kreslami.

3

Tmavá kuchynská linka so svetlým drevom

Kuchynská linka v drevenom dekore výborne vynikne v kombinácii s čiernymi alebo tmavosivými prvkami, akými môžu byť pracovné dosky, tmavé kachličky či vstavané alebo voľne stojace kuchynské spotrebiče. Rovnako atraktívnym riešením je i kuchynská linka, ktorá kombinuje neutrálne sivé skrinky so skrinkami v svetlom alebo stredne tmavom drevenom dekore. Takáto kuchyňa pôsobí pohodovo a optimisticky, a to najmä v kombinácii s farebným jedálenským nábytkom alebo doplnkami v podobe kuchynských kobercov, obrazov na stenách, kvetináčov s rastlinami a podobne.

4

Kombinácia viacerých odtieňov sivej

Decentná sivá farba je ako stvorená do kuchyne – je univerzálna, nevidno na nej nečistoty a ľahko ju zladíte s akýmkoľvek nábytkom a doplnkami. Sivá kuchynská linka, ktorá kombinuje viacero odtieňov tejto farby a kovové prvky, je ideálnym riešením do každodenne využívanej kuchyne. Kvalitná bledosivá kuchynská linka dobre vynikne v kombinácii s tmavosivými alebo antracitovými stenami a podlahou v neutrálnej sivej, bielej alebo béžovej farbe.

Tip: Zmiernite strohú sivú doplnkami žiarivej žltej, oranžovej alebo červenej farby a izbovými rastlinami, prípadne kuchynskými bylinkami, ktoré do nej vnesú aj osviežujúce odtiene zelenej.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o kuchynských linkách a nábytku do kuchyne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.