Praktické jedálenské stoly a stoličky pre nezabudnuteľné rodinné posedenia

Jeseň je čas, keď sa rodinné posedenia presúvajú zo záhrad a terás do vyhriatej jedálne, kuchyne či obývačky s jedálenskou časťou. Stolovanie pre veľkú spoločnosť si vyžaduje praktický jedálenský nábytok, za ktorý sa pohodlne usadí celá rodina počas veľkej oslavy. Poradíme vám ako správne vybrať jedálenský stôl, ktorý bude dokonale pasovať do vášho interiéru, a ako k nemu doladiť jedálenské stoličky.


Moderné rozkladacie stoly pre veľkú rodinu

Výborným riešením do jedálne, ktorú využívate na každodenné stolovanie aj na väčšie rodinné posedenia počas slávnostných príležitostí, sú rozkladacie stoly. Klasický masívny jedálenský stôl z dubového dreva zaručí pohodlné sedenie pre 8-12 osôb. Rozkladací jedálenský stôl z dreva je výbornou investíciou – kvalitný drevený stôl vám vydrží dlhé roky a je vhodný do jedálne zariadenej v klasickom, vidieckom, severskom aj industriálnom štýle. Ak uprednostňujete moderný nábytok, výborným riešením pre vás bude nadčasový rozkladací stôl, ktorého súčasťou je i štýlová talianska keramika. V prípade, že obľubujete nábytok zaoblený tvarov, potešte svoju rodinu okrúhlym keramickým stolom, ktorý má po rozložení oválny tvar.

2

Praktické jedálenské sety na každodenné aj sviatočné posedenie

Najjednoduchší spôsob ako si vybrať jedálenský nábytok, ktorý bude spolu zaručene ladiť, je investovať do kvalitného jedálenského setu, ktorý zodpovedá vašim priestorovým možnostiam. Do malých priestorov je ideálny nadčasový jedálenský set s lavičkou, ktorý je vhodný na umiestnenie do priestoru aj do rohu miestnosti. Jedálenský set s dizajnovými čalúnenými stoličkami je ako stvorený na každodenné stolovanie v kuchyni alebo v jedálni. Ak radi oslavujete rodinné sviatky vo veľkej spoločnosti vašich blízkych, výborným riešením pre vás je praktický jedálenský set s dlhým rozkladacím stolom a farebne i štýlovo zladenými stoličkami.

3

Pohodlné a moderné jedálenské stoličky

Jedálenské stoličky by mali ladiť s celkovým dizajnom vašej kuchyne alebo obývačky s jedálenským kútom, ako aj s jedálenským stolom. Medzi najpohodlnejšie jedálenské stoličky, na ktorých vydržíte dlho sedieť počas rodinných akcií, patria mäkké čalúnené stoličky. V ideálnom prípade by to mali byť stoličky s opierkami na ruky. Výborným riešením do jedálne či kuchyne v modernom štýle sú drevené stoličky, ktoré bývajú väčšinou obohatené o pohodlné čalúnenie alebo ergonomicky tvarovanú plastovú časť.

4

Praktický jedálenský nábytok, vhodný aj do menšieho bytu

V malej kuchyni alebo v obývačke, ktorá plní i funkciu jedálne, oceníte všetky typy praktického jedálenského nábytku, ktoré sa dajú sklápať, skladať a stohovať. Aj v malom byte si však môžete dopriať dizajnové kúsky, napríklad stohovateľné plastové stoličky nevšedného tvaru. Farebné dizajnové stoličky z trvácneho plastu sú vhodné aj na stolovanie na balkóne či na terase, rovnako ako sklápacie stoličky či stohovateľný stôl. V kuchyni aj v obývačke ušetríte miesto vďaka barovému stolíku s poličkami, ktorý môžete doplniť stohovateľnými pestrými barovými stoličkami z kovu.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do kuchyne a do jedálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.