4 inšpirácie: Ideálne jedálenské sedenie pre rodinné stretnutia

Ak obľubujete spoločné rodinné stolovanie pri bohato prestretom stole, určite oceníte kvalitný jedálenský nábytok, ktorý je nielen funkčný, ale aj štýlový a zároveň pomáha vytvárať útulnú atmosféru vo vašom domove. Prinášame vám štyri inšpirácie a nápady ako môže vyzerať váš nábytok do jedálne a kuchyne, pri ktorom si môžete užívať rodinnú pohodu a dobré jedlo s vašimi blízkymi.


1. Pri veľkom drevenom stole

Bez ohľadu na to, či patríte medzi stúpencov starej dobrej overenej klasiky, moderného, minimalistického, provensálskeho alebo škandinávskeho štýlu, kvalitný jedálenský stôl z dreveného masívu vám vytvorí výborný základ pre jedálenské sedenie v rodinnom kruhu. Atraktívny jedálenský stôl z masívu je štýlovo neutrálny a trvácny kúsok, ku ktorému ľahko doladíte stoličky aj ostatný nábytok v jedálni. Rozkladací drevený jedálenský stôl je ako stvorený do veľkej kuchyne alebo jedálne prepojenej s obývačkou, kde ho môžete podľa potreby rozložiť. Skvelým riešením je i drevený jedálenský set s rozkladacím stolom a stoličkami, pri ktorom pohodlne usadíte aj väčšiu spoločnosť.

2

2. Elegantné a moderné stolovanie

V prípade, že preferujete moderné interiéry s dizajnovým nábytkom a doplnkami, môžete si dovoliť aj odvážnejšie experimenty pri výbere jedálenského nábytku. Jedálenský stôl, ktorý v sebe kombinuje tvrdené sklo, MDF a kov, je originálny, moderný a pritom veľmi funkčný a ergonomický vďaka zaobleným hranám a materiálom s jednoduchou údržbou. Rozkladací jedálenský stôl zo skla a kovu, v elegantnej čiernej farbe, je ako stvorený do modernej jedálne. Dizajnový jedálenský stôl s doskou, ktorá obsahuje taliansku keramiku, môže byť luxusnou ozdobou vašej jedálne.

Tip: Moderné jedálenské stoly najlepšie vyniknú v kombinácii s kovovými stoličkami s látkovým alebo koženým čalúnením, ktoré sú veľmi pohodlné aj pri dlhšom sedení.

3

3. Rohové posedenie

Ako vyriešiť jedálenské posedenie v prípade, že nedisponujete veľkým priestorom pre jedálenský stôl so stoličkami? Aj v rohu kuchyne či obývačky sa dá vytvoriť príjemný a útulný jedálenský kút, pri ktorom hravo usadíte rodinu. Praktickým riešením, ktoré šetrí miesto, sú rohové lavice do kuchyne, ktoré sú skombinované so zladeným stolíkom. Rohový jedálenský komplet môže obsahovať i taburetky a úložný priestor, ktorého v malom byte nikdy nie je dosť. Rohová lavica z masívneho dreva je výborným riešením aj do exteriéru – na krytej terase či na balkóne vám pomôže vytvoriť letnú jedálenskú zónu, stačí ju skombinovať so záhradným stolom z masívneho dreva primeranej veľkosti a pridať zopár stoličiek a máte hotový záhradný jedálenský set na mieru.

4

4. Útulná jedáleň vo vidieckom štýle

Vidiecky štýl je obľúbený nielen na vidieku – čoraz častejšie sa v ňom zariaďujú i mestské novostavby a panelákové byty. Útulná jedáleň plná kvalitného dreveného nábytku, textílií a dekorácií je ľahko dosiahnuteľným snom. Jedálenský set s romantickým bielym jedálenským nábytkom v provensálskom alebo vidieckom štýle sa najlepšie kombinuje s doplnkami v zemitých alebo pastelových farbách. Jedálenský nábytok v country štýle vynikne najmä vtedy, keď je v rovnakom duchu zladený aj ostatný nábytok v jedálni či obývačke – TV stolík, komoda, skriňa, police, vitríny, atď.

5

P.S.: Potrebujete viac informácií o nábytku do jedálne, ktorý máme v ponuke, alebo o spôsobe dodania tovaru? Radi vám pomôžeme. Kontaktujte nás e-mailom či telefonicky alebo využite náš chat v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.