Farba do kuchyne

Kúzlo kuchynskej linky či celej kuchyne spočíva v použití neutrálnych farieb ako základ pre tvorbu celku. Neutrálne farebné prevedenia kuchynských skriniek môžeme prirovnať k dobre kombinovateľným kúskom šatníka. Medzi decentné farebné odtiene ktorými nikdy nič nepokazíte zaraďujeme béžovú, šedú, bielu, červenú či rôzne odtiene prírodnej alebo hnedej. Spojením týchto decentných a vždy trendových farieb spolu so štýlovými a výraznými doplnkami docielite aby sa Vaša kuchyňa premenila na štýlovú.

S výraznými doplnkami či farbami to však nesmiete preháňať. Výrazné farby sú totiž akési korenie interiéru ktoré dodá kuchyni osobitosť a s neutrálnej kuchyne tak môžete vytvoriť ladnú a modernú miestnosť.

Prírodné tóny dreveného materiálu dodajú kuchyni hrejivý dotyk a výnimočné útulný charakter. Sú taktiež základom pre doladenie. Tradičné odtiene pre kuchyne sú čerešňa, jelša, breza či buk.

blanka

Kuchynská linka Blanka

Ladenie farieb
Jelša – je teplá a má jemnú textúru preto jej pristane doladenie v žltej alebo oranžovej farbe.
Čerešňa- je zástupcom elegancie. Čerešňa ponúka mnoho odtieňov a preto pôsobí hrejivo. Pre perfektný výsledok krásnej kuchyne je vhodné ju kombinovať so smotanovou či bielou farbou.
Biela- vďaka svojej čistote pôsobí v akejkoľvek miestnosti vzdušne. Výhodou bielej je že sa dokonale hodí ku každému štýlu či už je to klasický, moderný alebo vidiecky štýl. K bielej farbe je najvhodnejšia kombinácia dreva jaseň alebo jelša. Ak si chcete dopriať tmavé doplnky či podlahu, ideálnou voľbou je tiež kombinácia smotanovej a hnedej. Trendom sú však i pastelové farby ktoré s bielou súladia v každom smere.

nina

Kuchynská linka Nina

 

 

Doplnky?
Doplnky ktoré dodajú Vašej kuchyni osobitý vzhľad môžu tvoriť rôzne akcenty a vytvoriť tak z neutrálnej kuchyne jedinečnú a živú miestnosť. Ak ste milovníkom farebnosti, stačí sa pohrať s detailmi, môžu celkový dojem tradičnej kuchyne preladiť na celkom inú úroveň. Farebnými doplnkami vo forme dekorácií či textílií tak podčiarknete vzhľad štýlu.

luka

Kuchynská linka Luka